Jak probíhá přijímací řízení

Přijímací řízení na SŠIPS, z. ú. se řídí ustanovením § 60 odst. 1 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění (dále jen „školský zákon), a vyhláškou č. 353/2016 Sb., o přijímacím řízení ke střednímu vzdělávání, doporučeními MŠMT, MZ, opatřeními  a nařízeními vlády v souvislosti s aktuální situací v České republice.

Uchazeči budou přijati ke studiu podle pořadí sestaveného na základě jejich výsledků z jednotných přijímacích zkoušek (dále „JPZ“) a studia na ZŠ do naplnění kapacity 1. ročníku.

Přihláška ke studiu se podává do 1. 3. 2022 14:00 hod. na předepsaných tiskopisech osobně na studijní oddělení SŠIPS, z. ú. nebo poštou.

Pro školní rok 2022/2023 budou přijati žáci na studijní obor v tomto počtu:

Bezpečnostně právní činnost (68-42-M/01) – 27 žáků

V případě nenaplnění kapacity v 1. kole přijímacího řízení, bude vypsáno 2. kolo.

Informační technologie se neotevírá (o této skutečnosti byli prokazatelně informováni výchovní poradci na ZŠ na začátku tohoto školního roku).

Přijímací řízení se v tomto školním roce věnuje pouze oboru Bezpečnostně právní činnost.

Podmínky přijetí:

1. řádné ukončení 9. ročníku ZŠ
  2. studijní výsledky z 1. a 2. pololetí 8. třídy a 1. pololetí 9. třídy
  3. vykonání jednotné přijímací zkoušky (JPZ)
  4. potvrzení od lékaře pro studijní obor Bezpečnostně právní činnost (lékařský posudek o zdravotní způsobilosti ke vzdělání)
  5. odevzdání Zápisového lístku a podepsání Smlouvy o výuce

PRVNÍ řádný termín jednotných přijímacích zkoušek se uskuteční v úterý 12. dubna 2022.

DRUHÝ řádný termín jednotných přijímacích zkoušek se uskuteční ve středu 13. dubna 2022.

Jednotná přijímací zkouška v náhradním termínu je stanovena pro všechny uvedené obory vzdělání na dny: úterý 10. května 2022 a středa 11. května 2022.

Všem uchazečům bude minimálně 14 dní před konáním jednotné přijímací zkoušky poslána na e-mailovou adresu oficiální pozvánka ke jednotné přijímací zkoušce s podrobnými informacemi.

Hodnocení výsledků přijímacího řízení se skládá z:
1. Hodnocení JPZ 60%,
2. Hodnocení z předchozího vzdělávání 40% (výsledky ze ZŠ).

Kritéria hodnocení:

1. Hodnocení a výsledky JPZ – nejvýše 100 bodů

V souladu s ustanovení školského zákona musí uchazeči o čtyřleté studium skládat jednotnou přijímací zkoušku (nebo jednotnou přijímací zkoušku). JPZ Střední školy informatiky a právních studií, z. ú. se skládá z písemného testu ze vzdělávacího oboru Český jazyk a literatura a písemného testu ze vzdělávacího oboru Matematika a její aplikace.

Obsah a forma přijímací zkoušky odpovídají rámcovému vzdělávacímu programu pro základní vzdělávání. Přípravu zadání testů na jednotné přijímací zkoušky a jejich zpracování a hodnocení výsledků testů zajišťuje Cermat.

Způsob zadávání, délku trvání a kritéria hodnocení jednotné přijímací zkoušky a podmínky organizace školní přijímací zkoušky stanoví Cermat.

Bodové hodnocení uchazečů dosažené ve JPZ:

Český jazyk a literatura nejvýše 50 bodů
Matematika nejvýše 50 bodů

1. Hodnocení z předchozího vzdělávání – průměrný prospěch ze ZŠ
  • za 1. a 2. pololetí 8. třídy a 1. pololetí 9. třídy

Bodová stupnice za každé hodnocené pololetí:

průměr     počet bodů

1,0 – 1,30     20 bodů

1,31 – 1,50    15 bodů

1,51 – 1,65    10 bodů

1,66 – 1,80   5 bodů

1,81 a vyšší     0 bodů

Nejvýše může uchazeč získat za toto kritérium 60 bodů (3x nejvýše 20)

Výpočtový vzorec bodů:

• Počet bodů získaných v rámci přijímacího řízení = A+B

Nejlepší možný výsledek bodů

• 100 bodů (JPZ) + 60 (průměrný prospěch) = 160 bodů

Přijati ke vzdělávání do 1. ročníku BPČ jsou uchazeči umístění do 27. místa včetně, a to v pořadí podle úspěšnosti. Rozhodující pro sestavení pořadí je celkový počet získaných bodů (nejúspěšnější získá nejvíce bodů).

Při rovnosti výsledků, bude upřednostněn ten uchazeč, který bude mít na 1. místě (popřípadě 2., 3. a 4. místě) lepší známku z následujících profilových předmětů v 1. pololetí 9. třídy:

• obor Bezpečnostně právní činnost – český jazyk, matematika, anglický jazyk (německý jazyk), dějepis

Důležité termíny:

1. Přihlášku ke studiu uchazeči podávají do 1. 3. 2022 14:00 hod.
  2. Ve druhé polovině dubna 2022 bude zveřejněn seznam přijatých uchazečů na webové stránce školy (www.stredniskola.cz) přiděleným registračním číslem a zároveň na vstupních dveřích do budovy SŠIPS, z. ú. Registrační číslo, které je přiděleno uchazeči, bude zasláno v mailu spolu s pozvánkou ke konání JPZ.
  3. Do 10 pracovních dnů od zveřejnění přijatých uchazečů, je uchazeč a zákonný zástupce povinen potvrdit svou volbu SŠIPS, z. ú. odevzdáním zápisového lístku a podepsat Smlouvu o výuce. Nepotvrdí-li uchazeč a zákonný zástupce nezletilého uchazeče odevzdáním zápisového lístku a podepsáním Smlouvy o výuce úmysl vzdělávat se na SŠIPS, z. ú., zanikají posledním dnem lhůty právní účinky rozhodnutí o přijetí.

Veškerá komunikace s uchazeči a zákonnými zástupci bude probíhat pomocí e-mailových adres uvedených na přihlášce ke studiu. Tímto způsobem budou zaslány i pozvánky ke JPZ 14 dní před jejím termínem.

Nepřijatí uchazeči, nebo jejich zákonní zástupci si mohou vyzvednout Rozhodnutí o nepřijetí na studijním oddělení SŠIPS.

Zpracování osobních dat při podání přihlášky ke vzdělávání na SŠIPS, z. ú.:

V Českých Budějovicích, 28. 1. 2022
Mgr. Kateřina Cikánová