Proč studovat u nás

Informační technologie

 

 

Bezpečnostně právní činnost

 Chtěj pro sebe to nejlepší a tvoř aktivně vlastní budoucnost! Naše škola nabízí velmi moderní a perspektivní obory, které odráží vývoj současného světa a trhu práce. U nás získáš vzdělání, které si od moderní střední školy slibuješ, a to v rodinném prostředí, které ti umožní naplno projevit svou individualitu a talent.

Pro naše studijní obory jsou prioritou:

IT

Cílem je naučit tě ovládat nejnovější technologie a používat nejmodernější způsoby vývoje (HTML5, CSS3, objektové PHP), aby ses v budoucnu uplatnil na trhu práce. Studium tě bude bavit, protože jen u nás budeš pracovat na nejvýkonnějších PC sestavách, které ti školství může nabídnout. Naše počítače běhají na nejnovějším procesoru i7, GTX grafice s DDR4 pamětí. Bavit tě budou i ultra rychlé SSD disky!

cizí jazyky počítačové sítě operační systémy programování v JAVA grafika 3D grafika hardware robotika moderní web technologie

BPČ

Nejen psychická, ale i fyzická odolnost je důležitá, chceš-li být bezpečákem. Uvidíš, jak vypadá práce u policie, hasičů i záchranné služby. Podíváš se k soudu i do věznice. Osvojíš si terminologii z různých oblastí práva, psychologie, kriminologie a kriminalistiky. Naučíš se nejdokonalejší systém sebeobrany Krav Maga. Seznámíš se s používáním mnoha střelných zbraní, a na vlastní kůži si můžeš vyzkoušet několikadenní přežití v přírodě.

bezpečnostní činnost právo kriminologie kriminalistika psychologie sebeobrana střelby

 

Cílem studia je vybavit tě praktickým i všeobecným rozhledem na úrovni středoškolsky vzdělaného člověka, a tím tě připravit především pro:

♣ profesní specializaci, adaptabilitu v různých oborech a oblastech lidské činnosti

♣ studium na vysoké škole a další typy terciárního vzdělávání

♣ studium, popřípadě jiné uplatnění v zahraničí

Důraz je kladen na budování sebedůvěry, samostatnosti a schopnosti aktivně tvořit svůj vlastní pracovní i osobní život. Individuální přístup, přátelská atmosféra a nadstandard u nás ti zcela nahradí školné a v životě se ti mnohonásobně vrátí. Studium u nás je nejlepší investicí pro tvoji kariéru. Dokladem o dosažení středního vzdělání s maturitní zkouškou je vysvědčení o maturitní zkoušce, které je opatřeno doložkou o získání příslušného stupně vzdělání.

Co tě u nás čeká?

Počínaje adaptačním kurzem, který je určen pro prváky a druháky obou oborů, a koná se tradičně první tři dny nového školního roku, se můžeš těšit na celou řadu mimoškolních aktivit, které se prolínají napříč obory. Na našem webu a facebooku najdeš fotky ze všech akcí, které se konaly nejen minulý školní rok.

Adaptační kurz

Příchod na novou školu a především přechod ze základní školy na střední, není vůbec jednoduchý. Pro mnohé to znamená nejen začlenění se do zcela nového kolektivu, přivyknutí si na náročnější studium, ale i každodenní dojíždění, poznávání nového města a celkovou změnu denního programu. Abychom ti tento přestup co nejvíce ulehčili, pořádáme každoročně adaptační kurz, kde se seznámíš nejen se strukturou studia a učiteli, ale především s druháky, kteří ti pomohou se lépe adaptovat na nové prostředí, sdělí ti své zkušenosti z prváku a vůbec ti poradí, co a jak.

Bezpečáci jezdí do chaty Lanovka v Lipně nad Vltavou, a ajťáci do chaty Cihelna na Zadově. Obě místa jsou v překrásném prostředí Šumavy s dostatkem prostoru jak pro vnitřní, tak venkovní seznamovací aktivity, sporty a hry. Věř, že se není čeho bát. Účelem není být nejlepší, ale seznámit se s novým prostředím, spolužáky a s chutí poznávat nové věci, vyzkoušet si nové sporty, ajťácké a bezpečácké aktivity.

IMG_0757

Adaptační kurz IT 

IMG_0605

Adaptační kurz IT

IMG_9196

Adaptační kurz BPČ 

P1050766

Adaptační kurz BPČ

Vodácký kurz Vltava a paintball

Na závěr školního roku se kromě Paintballu, můžeš zúčastnit i třídenního vodáckého kurzu. Jezdí se řeka Vltava – tradičně z Vyššího Brodu do Boršova nad Vltavou. Bezpečáci jedou na kánoích, ajťáci na raftech. Je to perfektní příležitost přiblížit se přírodě, pod vedením zkušených zálesáků naučit se vše, co je potřeba k přežití v přírodě, užít si povětšinou krásné počasí a prohlubovat mezi oborové vztahy. Splouvat jezy je samozřejmě dobrovolné, ale bezpečáci již vědí, že strach se musí překonávat, a ajťáci se na raftech nemají čeho obávat 🙂 Spí se v kempech ve stanu nebo pod širákem, každý dle svého gusta.

IMG_1328

Paintball

IMG_1432

Vltava

IMG_1063

Vltava

IMG_1099

Vltava

Další aktivity

Po návratu z adaptačního kurzu se zapojíš do výuky dle aktuálního rozvrhu, který najdete zde. Již na adaptačních kurzech obdržíš přihlašovací jméno a heslo nejen pro informační systém Bakaláři, kde najdeš informace právě k aktuálním rozvrhům, ale i přihlašovací údaje pro přístup ke školnímu mailu, do cloudového úložiště a ke školní síti.

Od poloviny září až do června se koná celá řada přednášek (např. programování v praxi, přednášky Policie ČR) a mimoškolních aktivit (např. orientační běh, bobřík informatiky, výstup na Kleť, exkurze do IT firem, sportovní den, den s informatikou, robotická soutěž, juniorský maraton), kde můžeš projevit svůj talent, ať už vynikáš v čemkoli.

Fotografie z akcí najdeš v naší fotogalerii a na facebooku. Články k jednotlivým akcím najdeš na FB i našem webu www.stredniskola.cz.

IMG_6916

Spaní ve škole

IMG_1057

Mauthausen

IMG_0214

Kleť

IMG_0006

Mikuláš

IMG_0371

Movember

IMG_20151009_125825

For Games

IMG_0861

Juniorský maraton

IMG_0388

Modrý den

Co se u nás naučíš?

Jaké předměty tě čekají v jednotlivých ročnících a co se po tobě bude chtít v rámci studia najdeš zde:

Informační technologie

 

 

Bezpečnostně právní činnost

V rámci výuky se budeš vzdělávat nejen ve škole, ale i mimo ni. Na specializovaných přednáškách budeš mít možnost komunikovat se špičkovými odborníky z mnoha oborů a udělat si tak lepší obrázek o své budoucí specializaci v rámci svého profesionálního růstu, a samozřejmě i v rámci povinné praxe se hlouběji seznámíš s pracovním prostředím.

IMG_0780

Přednáška krajského ředitele PČR

IMG_1308

Předání diplomu Office Arena 

IMG_6862

Přednáška Manx programování

20160413_095313

Střelby – praxe

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube