MC BODUJE…UŽ ZASE

S přílivem nových tváří v prvních ročnících,

z nichž některé až nápadně připomínají ty vloni odchozivší ze čtvrtých ročníků, lze usoudit, že školní rok 2017/2018 začal. Ba co víc, už je dokonce v plném proudu.

S velkou pompou proběhly oba adapťáky, kde započalo stmelování prvních ročníků a seznamování se se staršími spolužáky, kteréžto pokračovalo jak ve školních škamnech, tak i na odborných exkurzích, jež, k překvapení některých zúčastněných, jsou a budou nedílnou součástí výuky, a tudíž i informace na nich prezentované jsou hodny zapamatování, neb se mohou stát testem ověřovanými znalostmi například v hardwaru, a v neposlední řadě i na orientačním běhu, kde tentokrát zazářili hlavně ajťáci, jejichž dva týmy ve složení Matěj Kostohryz, Adam Lerch (1. místo) a Patrik Poláček, Filip Jirkovský (2. místo) takříkajíc podrtili bezpečáky (Karel Volman, Martin Brožka – 3. místo).

 

 

Že nebylo po celý měsíc a půl vše jenom zalité sluncem, dokazuje fakt, že jsme si společně prošli, aniž bychom se o ně nějak zasadili, i dvěma krizovými situacemi. Ano, dvakrát nám praskla voda, ale „porod“ z toho naštěstí nebyl. Abych byla přesná, voda nepraskla přímo nám, ale vždy v blízkém okolí školní budovy, takže to, bohužel, k velké nelibosti vyučujících, ale zato o to větší radosti žáků, neblaze ovlivnilo naší výuku, jež musela být ukončena dříve, než bylo rozvrhem zamýšleno. Inu, někdy nejde všechno podle plánu. Situaci jsme ale všichni zvládli bez újmy na těle i na duchu a nyní nezbývá než doufat, že už se nic podobného opakovat nebude.

A teď už k titulku glosy… Vzhledem k tomu, že i vyučující, nejen žáci, si musejí plnit své povinnosti, ale i proto, že jim ani při tom nechybí kreativita, rozhořel se opět v pedagogickém sboru soutěživý duch. Vlastně ani ne tak v celém pedagogickém sboru, jako mezi panem učitelem Cikánem a paní učitelkou Mandryszovou, kteří podle dostupných zdrojů mezi sebou začali soutěžit o post nejsvědomitějšího pedagoga – pracovníka, a to i přesto, že žádný takový post neexistuje, neboť všichni vyučující jsou už teď svědomití a pečliví maximálně. Možná právě proto soutěží spíše v té rychlosti. Zatím vede pan učitel 3:1 na body. Kdo by to do nich řekl, že?

Proto, kdybyste tyhle dva někdy viděli závodit na chodbě, nebo stopovat, kdo se dokáže podepsat rychleji, kde má tedy pan učitel Cikán jasnou výhodu, prosím, tolerujte je a nenechte se jimi znepokojit. Doufám jen, že se nebudou opakovat události neslavné „kelímkové války“, kterou jsme tu měli před dvěma lety, ani scéna jak vystřižená z westernu „V pravé poledne“, aneb kdo rychleji tasí propisku z kapsy za zvuků foukací harmoniky. I když… Mě osobně by docela zajímalo, kdo by vyhrál…

Váš Moorelock Jones

 

 

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube