Vítejte zpátky ve škole

Milí žáci, rodiče a kolegové, a je konec.

Měsíc se s měsícem sešel a konec prázdnin zdá se být ne za dveřmi, ale spíš jednou nohou ve dveřích. Tento rok bylo léto velmi různorodé, teplé, chladné, horké, pršivé i slunečné, tak si myslím, že každý z nás v něm našel to, co je mu nejblíže. Doufám, že jste se podívali i do větších dálek než jen na kraj našeho kraje, poznali nové věci, naučili se nejen novým sociálním dovednostem, ale i pochopení a toleranci odlišných zvyků, kultur a obyčejů a vždy se rádi vraceli domů mezi své blízké, rodinu a přátele. Věřím, že léto pro vás bylo časem odpočinku, hledání i nacházení, rozjímání i zábavy. Zkrátka, že jste si to užili se vším všudy. Za necelý týden se budete muset vrátit do reálného světa českobudějovického velkoměsta, přepnout své mozky do režimu hltání a předávání nových informací a snažit se to všechno přežít dalších deset měsíců. Co přežít, užít si to! Bez chuti a motivace se špatně pracuje, my o tom něco víme. Škola je asi jediná práce, kam každý rok nastupujeme s čistým štítem. To nám všem dává velkou naději, že tento rok může být tím nejlepším, jaký jsme spolu dosud zažili. A pokud to opravdu budeme chtít, tak i bude.

Prváci, druháci, třeťáci a čtvrťáci, ajťáci a bezpečáci, kolegové a spolupracovníci, pro nás všechny může být tento školní rok plný příjemných překvapení, nových objevů a zážitků. Využijme všichni svého potenciálu naplno. Může to být rok, kdy překonáte své největší obavy, kdy si splníte svá největší přání a kdy si budete užívat vše, co vám život a škola nabízí. Pro pedagogy si přeji, ať nás nepřejde chuť učit se novým věcem a vyučovat dle svého nejlepšího vědomí a svědomí s otevřenou myslí a pochopením. Pro žáky, ať si dokáží říci o pomoc a podporu a společně se vzájemným respektem překonáme všechny překážky, které nám přijdou do cesty. Jsem přesvědčená, že se naučíme ještě lepší spolupráci a k úkolům nám svěřeným budeme přistupovat zodpovědně a s chutí.

My všichni jsme SŠIPS, my všichni jsme tu jeden pro druhého, my všichni tvoříme jeden tým. Nestojíme proti sobě na bojovém poli, ale bok po boku na cestě životem a vzděláním. Přece jsme si to tak všichni dobrovolně vybrali, tak 4. 9. 2017 vítejte na adaptačních kurzech a ve škole. Věřím, že tento školní rok bude tím nejlepším rokem pro nás všechny!

Příjemný zbytek prázdnin

Mgr. Kateřina Cikánová

Vaše ředitelka

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube