DVĚ KRÁLOVNY

Osobně tomu dávám ještě tak měsíc. Možná dva. Ono taky záleží na četnosti psaní, že? Myslím, že zlatá střední cesta – měsíc a půl – bude nejspíš nejstřídmější odhad blížící se realitě. Dobrá, takže ještě tak asi měsíc a půl a ze zvyku snad přestanu psát v datech místo nového roku 2017 ten předcházející…

Předpokládám, že u vás to bude podobné. Prostě ne a ne si zvyknout, že už ten nový kalendářní rok začal. A to už tu byli i Tři králové. Na SŠIPS to byly vlastně královny a byly jen dvě, ale kdo by to počítal… Třetí se nějak nepodařilo dohledat. Slečen Baltazarových je poněkud málo. Podle serveru kdejsme.cz dokonce žádná taková neexistuje. Na území České Republiky se nachází pouze dva Baltazaři – oba kousek od Brna, čili malinko z ruky.

Aspoň že slečnami Kašparovými a Melicharovými disponujeme, když už se potýkáme s nouzí i v oblasti mužských variant zmiňovaných jmen. Kašpara, Melichara, ba i Baltazara aby u nás pohledal. Ani Král nebyl k nalezení, jenom jedna Králová a jeden Králík. Na Matěje Bártazara, kterého vehementně doporučoval Dominik Brož ze 3.JI na Facebooku, jsme pozapomněli. Nejspíš by to stejně trochu narušilo linii královen, a tak nezbylo nic jiného než na lístečkách vylepených na všech dveřích poslední B nahradit otazníkem, vznikla tedy „rovnice“ o jedné neznámé – K + M + ? 2017.

Dveře kabinetu K2 jsou výjimkou, jak jinak, protože tam jeden král už sedí (pan učitel Cikán promine), a nebylo ho třeba dráždit iniciálami konkurence, a proto také byla pro IT krále zvolena kombinace „svaté“ IT trojice CTRL+ALT+DEL, co by nejošoupanějších klapek každé klávesnice, opatřená vlastním logem. I když ne úplně správným. Správné logo přikládám a doplňuji ho i o nové logo pana učitele Zelenky, o což mě pořádala paní učitelka Mandryszová, neboť mu prý něco dluží za odvážné tvrzení, že matematika není přírodní věda, s čímž nelze souhlasit. Logem je zelený čtyřlístek, ale prý si to nemáte plést se dnem Sv. Patrika v Irsku. A nejde prý ani tolik o to, že by pan učitel nosil štěstí, jako o tu zelenou barvu.

Přiložená loga si můžete vytisknout a vyrobit si třeba odznáčky, abyste vyjádřili sympatie jednomu či druhému IT mágovi, neboť by je to mohlo obměkčit při aktuálním uzavírání známek za 1. pololetí tohoto školního roku, jehož mezním termínem je 24. 1. 2017. Vida, teď se mi to podařilo napsat správně.

Ještě by nejspíš bylo dobré zmínit, že se v tomto náročném období budeme moci i kulturně odreagovat! Už příští týden dostaneme příležitost vyvětrat ty nejlepší šaty, obleky a boty a zúčastnit se maturitního plesu třídy 4.GB. S chutí do toho.

Když nad tím tak chvilku přemýšlím, kdyby každý vyučující měl mít svoje logo, co by to bylo u ostatních?

Váš Moorelock Jones

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube