Jaký byl konec roku 2016? A co na to Zack Page?

Vítáme Vás v novém roce 2017! Snad to bude rok úspěšný, kreativní a naplňující!

Jistě si vzpomínáte, že nedávno proběhly Vánoce a snad matně i oslavy silvestra. Byl to čas plný radosti, odpočinku a nezapomenutelných zážitků! Avšak i chvíle předtím – chvíle než jsme se rozutekli do svých domovů, abychom si tyto svátky vánoční i bujaré oslavy Nového roku náležitě užili, stojí za zmínku. Ti odvážnější a především p. Cikánem k fyzickým výkonům značně motivovaní, vyšlápli si to až na Kleť. Tělem slabší, ale duchem stejně silní, sešli se poslední den před prázdninami ve škole, aby rozpálili své mozkové závity a popustili uzdu nejen své fantazii, ale i kreativitě. Výsledek jejich snažení bude již brzy k vidění, nejen online, ale i offline. Těšte se! Ti nejvěrnější ajťáci se jali úkolu velmi zodpovědného – pomohli p. Čížkovi vyklidit a uklidit ajťácký kabinet se všemi jeho kablíky, počítači a jinými hejblátky. Dokonce zbyl i prostor a čas na partičku pokru. Radost byla na všech stranách. A to nejlepší na konec! Žák 2. LI Denis Králík se pochlubil diplomem z finále Microsoft STC! Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů ve studiu v Microsoftu.

Podívejte se na fotky, jak nám to již tradičně slušelo a tentokrát i pálilo, některé sluníčko, jiné úporné soustředění a radost na srdci! 🙂

 A co na to říká Zack Page?

Milí sšipsáci,

určitě vám neuniklo, že se 22. prosince 2016 uskutečnil již 12. ročník tradičního výstupu na Kleť, resp. Kilimanžáro. Výpravy se zúčastnilo něco kolem šedesáti bež(en)ců do vrchu, samozvaných polárníků, dobrovolných požárníků, vysokohorských (s)vůdců a podobně zaměřených nadšenců. Účast ajťáků byla již tradičně bídná až mizerná, čestnou výjimkou byla pouze třída 1.NI, jejíž osazenstvo tvořilo celé dvě třetiny patnáctičlené ajťácké části výpravy. (Neúčast zástupců třídy 4.FI omlouvá snad jen to, že k vypracování přes Vánoce dostali „složitý“ úkol z programování.)

Příjemným zpestřením expedice byla účast několika záchranářských psů (poděkování patří příslušným psovodům). Zde je na místě podělit se o jeden zajímavý poznatek: zatímco bernardýn, jakožto tradiční záchranářské plemeno, unese celý soudek s rumem, jorkšírský teriér by zvládl sotva rumovou pralinku. (Pro úplnost doplňuji, že po celou dobu konání výpravy nebyly prováděny žádné pokusy na zvířatech ani dalších účastnících.)

Další příjemnou skutečností bylo zjištění, že všichni účastníci výpravy zvládli náročný výstup v čase pod 45 minut. Obdiv si zaslouží především nejmenovaná vyučující, která celý výstup absolvovala s nedoléčeným zraněním kyčle. Na počest tohoto výkonu byla následně virtuální část expedice přejmenována na „Klimčanžáro Challenge“.

Počasí průběhu celé akce přálo, slunce brzy rozzářilo zasněženou krajinu a teploty se držely těsně pod bodem mrazu. Výstup a následný sestup se sice neobešly bez několika pádů způsobených zledovatělým terénem, ale naštěstí se obešly bez vážnějších zranění.

Na závěr celé expedice došlo ještě k sympatickému (čti: podlému a zavrženíhodnému) incidentu. Blíže nezjištěné pachatelky z řad nebezpečaček odcizili po vstupu na katastrální území obce Český Krumlov jednomu z pedagogů vysílačku a vmísili se do komunikace na radiovém kanále. Do skončení vyšetřování nelze, bohužel, poskytovat žádné bližší informace.

Váš Zack Page

Podklady k článku dodali účastníci výpravy.

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube