KILIMANŽÁRO CHALLENGE aneb CO PROSINEC (NE)PŘINESL/E

Poslední „Pod Povrchový“ příspěvek z kraje měsíce končil slovy „Uvidíme, co dalšího nám prosinec přinese…“, pamatujete? Mno, v tuto chvíli nemohu nepodotknout, že by se prozatím nějak vyznamenal…

Do Vánočních prázdnin zbývají necelé dva týdny, advent ve městě v plném proudu, všude to bliká, svítí a zelení se chvojí a jmelím, jen ve třídách i kabinetech po decentní výzdobě v duchu Vánoc ani vidu ani slechu. Tedy až na kabinet K1, kde se to „Zelení“ až až. 🙂

Velmi si cením, že někteří členové pedagogického sboru nešetří vtipem a udržují své kolegy v dobré náladě. Pan učitel Zelenka se už evidentně ve škole i kabinetě hezky zabydlel a velmi dobře zapadl do kolektivu.

Správně. Mluvím o nápisu v !devíti! světových jazycích, ozdobeném vlastnoručně vyráběnými logy, který pan učitel osobně umístil v minulém týdnu na dveře kabinetu K1, a kterého si pravděpodobně ti pozornější z vás všimli, buďto při příchodu či odchodu ze školy. Nápis hlásal „Matematicko-informatický prostor. Učitelům přírodovědných předmětů a cizích jazyků vstup zakázán.“, tudíž si nejspíš domyslíte, komu ze zbytku osazenstva – Míková, Melicharová, Hajduch, Mandryszová –  byl určen. Paní učitelka se jím sice řídit nebude, protože pan učitel Čížek si nechce prohodit místa, ale za to ranní překvápko, jež jí vykouzlilo úsměv na rtech, moc děkuje. Někdy to panu Zelenkovi určitě oplatí.

A, ano, pak tu máme ještě tu Kleť… Už máte všichni promyšlenou strategii výstupu? Kde bude lepší zabrat, a kde naopak odpočinout? Nebo to někteří opět dají systémem Start-Cíl, aneb na plné obrátky celou cestu? Trénuje pan učitel Cikán? Bude soutěž o jedničky jako vloni? Pochlapí se letos i ajťáci a nastoupí k výšlapu v plném počtu? Příliš mnoho otázek, a zatím málo odpovědí… Ale pozor! Času už je málo!

Váš Moorelock Jones

KILIMANŽÁRO CHALLENGE

Jak jste si již jistě stihli přečíst, uskuteční se 22. prosince 12. ročník zimního výstupu na Kleť. S ohledem na skutečnost, že účast ajťácké části studentstva bývala v minulých ročnících spíše symbolická, rozhodli jsme se motivovat tuto cílovou skupinu k odpoutání svých těl z prostoru mezi klávesnicí a židlí tím, že bude proveden souběžný výstup s prvky virtuální reality na jinou horu začínající písmenem „K“. Letošní volba padla na Kilimanžáro. Vedoucím virtuální části expedice byl „za odměnu“ vybrán pan učitel Zelenka, protože tvrdošíjně odmítá, že by matematika patřila do přírodních věd a ještě si dovoluje na obranu svého názoru předkládat smysluplné a obtížně vyvratitelné argumenty. Kacíř jeden!

Ač by se z předchozího odstavce mohlo zdát, že virtuální výstup na Kilimanžáro je určen výhradně ajťákům, v žádném případě tomu tak není. Rádi v řadách virtuální části expedice přivítáme i bezpečáky a nebezpečáky, a to nejen ty z ajťácky označených tříd (KiloBajti, MegaBajti, GigaBajti), ale i ÍBéčka.

Slušelo by se uvést nějaké logisticko-organizační informace. Tedy: Odjezd z Českých Budějovic v 8:09 (vrak 8103 směr Nové Údolí), pro dobrodružné povahy sraz v nádražní hale u pokladen v 7:45. Odchod expedice ze základního tábora Holubov (resp. Marangu Gate) cca 8:45. Příchod expedice do základního tábora Český Krumlov (resp. Mweka Gate) cca 14:30, podle okolností (zemětřesení, lavina, vichřice, tropická bouřka, povodeň, občanská válka apod.) možno i dříve. Příjezd do Českých Budějovic v 15:35 (vrak 8110 ze směru Černý Kříž). Zpoždění zaručeno.

Pozornějším z vás nejspíše neuniklo, že ve skutečnosti půjde hned o tři výstupy za jediný den. Dva z nich budou z vraku Českých drah (s pravděpodobností limitně se blížící jedné nepůjde o překlep) a mezitím ten jeden výstup s velkým „V“, tedy nahoru na horu s velkým „H“, resp. „K“. Účastníci dopravivší se do/ze základního tábora po vlastní ose budou pochopitelně vystupovat z případného jiného vraku (zde již o překlep jít může) a po odchodu výpravy do základního tábora Český Krumlov (resp. Mweka Gate) budou na vrcholu hory ponecháni vlastnímu osudu, přičemž je na nich, aby se pokusili o nebezpečný sestup zpět do základního tábora Holubov (resp. Marangu Gate). Upozorňujeme zejména na výskyt domorodých kanibalů (platí pro Kleť i Kilimanžáro).

Na závěr ještě pár nepotvrzených informací z kuloárů naší školy. První hovoří o tom, že nejmenovaný tělocvikář a zapálený „kravmagák“ prosazoval výměnu Kletě za Kraví horu (Novohradské hory, 953 m n.m.), což mu nakonec bylo s přispěním hmatů a chvatů úspěšně rozmluveno. Podle druhé pak bude nejmenovaný student 3.JI v prvním výškovém táboře připoután k sedačce a na vrchol dopraven společnými silami nejmenovaného studenta 4.GB a nejmenované studentky 2.KB.

Vás Zack Page

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube