12. ROČNÍK ZIMNÍHO VÝSTUPU NA KLEŤ

NEPŘEHLÉDNĚTE!!!

!!! Organizační info:

Pro ty, kteří jedou z Českých Budějovic sraz v 7:45 na nádraží ČD u kas. Odjezd vlaku v 8:09.

Pro ty, kteří se dopravují sami sraz v 8:45 na nádraží ČD Holubov. Auta zde necháváte a dál jdete s námi pěšky. Akce pro vás končí odchodem skupiny vedené Mgr. Cikánem do Č. Krumlova.

Odjezd z Českého Krumlova (nádraží ČD) před 15:00, předpokládaný příjezd do Č.B. před 16:00. Možno i dříve dle aktuální situace.

klet

Vo co de?

Jedná se o napínavý a dobrodružný podnik (a to je rozhodně pravda, neboť mnozí mají ještě v paměti zkušenosti z minulých let). Jde o zdolání nejvyššího vrcholu Blanského lesa, za velice nepříznivých klimatických podmínek české zimy a to pouze vlastními silami. Dokažme si, že jsme důstojnými nástupci velkého českého polárníka Němce, který dobyl severní točnu J

Kdo se může zúčastnit?

Zváni jsou srdečně všichni. Ať už z řad žáků, nebo pedagogů. Můžete samozřejmě vzít s sebou i rodiče, prarodiče, praprarodiče, sourozence, manžele, manželky, milenky i jiné domácí zvířectvo. Budou se hodit v případě, že někde zapadneme a hrozila by nám smrt vyhladověním.

Kdy?

Ve čtvrtek 22. 12. 2016 (poslední den školy před Vánocemi).

Jak?

Ráno bychom dojeli vlakem do Holubova. První výškový a aklimatizační tábor by byl na parkovišti pod lanovkou. Odtud bude podniknut závěrečný útok na vrchol přímou cestou po spádnici.  Následuje slavnostní projev vedoucího expedice (tj. mě) a návštěva vrcholové restaurace (pokud bude otevřená).  Potom po turistické značce do Č. K. a vlakem zpět do Č. B.

Co s sebou?

Teplé zimní oblečení a obutí. Nejlépe samozřejmě z kožešin polární zvěře, ale snad postačí i jiné materiály, třeba Gore-tex. Dále jsou vítány saně tažené psy, sněžnice, lopaty na vyprošťování kamarádů zavalených lavinou i jiná polárnická výbava.

Další podrobnější informace se dozvíte přímo u mě. S polárnickým pozdravem ZMRZ PRST se  těším na hojnou účast.

                                                                                                                         Michal Cikán 

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube