KONTROLOVANÁ PŘEDSEVZETÍ

Divný název, vím. Ale na mou obranu, „vsázení se s učiteli“ prostě nezní tak dobře. Slyšíte správně. Rozmohl se nám tu „hazard“. Nutno podotknout, že strůjci všeho jsou sami žáci a učitelé v tom prsty nemají. Žáci sami přicházejí s výzvami a cíli stran svých studijních výsledků, které si v tomto školním roce vytyčili, a dokonce si sami vymýšlí i tresty za nesplnění úkolu. Pouze když tápou, vypomůže dobrou radou učitel. Od toho jsme přeci tady…

Kontrolovaná předsevzetí letí momentálně hlavně mezi bezpečáky, a podařilo se mi zjistit, že vlastně už od adapťáku. Oba adapťáky musely být výživné a nezapomenutelné, aspoň podle všech těch fotek na facebooku. Nicméně, ajťáci se jeví zatím oněmi předsevzetími nedotčeni. Možná jsou ještě pořád zaměstnáni všemi těmi křížky a kolečky ze školního kola Pišqworek, kde nad bezpečáky svou účastí mírně převažovali. Tajemstvím není, že ze školního kola vzešli dva týmy Pišqworkářů, které nás budou reprezentovat v okresním kole příští měsíc. A-TEAM už je stálicí, letos v něm zazáří Dominik Vícha, Jaroslav Hron, Eliška Daová, František Soukup (všichni z 4.FI) a Petr Procházka (z 2.LI), jako náhradník bezpečáckou čest hájí Aleš Vacl (z 4.GB). Další tým se chlubí poetickým názvem Řezníci a tvoří ho o poznání více bezpečáků, jmenovitě Jakub Kuchyňka, Karel Vachoušek, Robert Daniel (všichni z 4.GB), Mikuláš Pecl (z 3.IB) a Lukáš Bukovský (z 1.NI), zde je náhradníkem Martin Gráf (taktéž z 1.NI). Doufám, že týmy dostojí své pověsti či jménu, protože heslo zní: „Pan učitel chce další pohár!“

Ty sázky vlastně nejsou až takovou žhavou novinkou. Mám dojem, že dokonce existuje smlouva, která zavazuje pana učitele Cikána k pronájmu billboardu pro svou třídu 2.KB, splní-li KáBéčka svou část smlouvy. Tedy pokud je do té doby ministerstvo dopravy nezakáže. Dobrá reklama na maturák. Hojná účast zajištěna. KáBéčka měla pod čepicí!

Sázky z posledních dní sice mají poněkud jiné schéma, v němž se vlastně vsází žáci sami se sebou s posvěcením vyučujícího a s celou třídou coby svědky události. Snad se nic nestane, upustím-li nějakou tu podrobnost. Tak třeba… Vážně bych nechtěla desetkrát vyběhnout a seběhnout schody ve školní budově, jako jedna nejmenovaná žákyně překvapivě opět z Kábéček, částečně i proto, že už teď v říjnu mám noční můry z Kleti, která se kvapem blíží, a ty schody mi jí tak nějak připomínají. Pozadu nejsou ani eMBéčka. Tam bude možná jedna slečna muset klikovat. Ufff, padesátkrát. Dámy, všechna čest a hodně zdaru, aby na schody a kliky vůbec nedošlo. Držím pěsti. Utěšovat se můžete tím, že pokud by se náhodou něco šeredně pokazilo, budete mít aspoň natrénováno, což taky není k zahození.

Pánové z eMBéček jsou poněkud opatrnější a střídmější. I když nabídka samostatné týdenní služby, takže mazání tabule, nošení třídnice, úklidu, a tak dále, také není malou obětí, jedná se přece jen o chlapy, kteří chtějí dobrovolně uklízet! I vám hodně zdaru, panové.

Tak co ajťáci? Necháte to tak? Nebo si také vytyčíte splnitelný cíl, který závisí jen a pouze na vašem snažení, pak půjdete tvrdě za ním, protože pokud ne, přijde na řadu vaše vlastní oběť? Kdo se na to cítí dost odhodlaně?

Váš Moorelock Jones

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube