COŽE?!? UŽ KONEC DUBNA?!?

Vážení přátelé, ANO! Po delší odmlce zapříčiněné tím, že jeden den bohužel nemá 36 hodin, jsem opět zde. Jste rádi? No jasně, že ano. Proč se vlastně vůbec ptám.

Nyní malé ohlédnutí za světlem více i méně dávno uplynulých událostí. Po vleklých a tuhých bojích s příušnicemi se všem zasaženým z řad žactva i učitelského sboru podařilo vytrvalého nepřítele srazit k zemi a navrátit se v plné síle do školních lavic a za katedry.

Nic tedy už nebránilo proběhnutí dlouho očekávaného Spaní ve škole. Troufám si tvrdit, že každý účastník této akce si z ní něco odnesl. Pozitivního či negativního. Minimálně nové zkušenosti a zážitky, dobrou náladu, nevyspalost a v případě pana učitele Cikána i znovunabytý titul přeborníka v Aktivitách, neboť právě ten mu vloni vyfoukl pan učitel Barabáš. Netřeba říkat, že se jednalo o zlatý hřeb večera, neboť mezi oběma znepřátelenými tábory panovala napjatá atmosféra a nebývalá rivalita již na počátku večera. Nakonec tým CikKliSchön porazil tým BarSchestPeš, a to dokonce dvakrát, takže technicky má jedno vítězství na příští rok do zásoby. Do jisté míry jistě zafungovala dodatečná motivace v podobě týdenní bezplatné donášky kávy pro vítězný tým. Zdarma ovšem byla jen ta donáška, nikoli káva samotná, což bylo ve smlouvě uvedeno jak jinak než malým písmem.

Úspěšná byla i přednáška pana učitele Cikána o přežití v divoké přírodě a přednáška paní Schestauberové o důležitosti ovládat cizí jazyk. Malinko mimo, jako vždy, byli ajťáci, kteří si založili hráčské doupě se vstupem na vlastní nebezpečí. Bylo to asi poprvé, kdy se někdo ve škole soustředěně věnoval jedné činnosti po dobu téměř 12 hodin v kuse. Bravo!

Ke spaní ve škole ještě jedna drobná poznámka od paní učitelky Mandryszové. Ačkoliv se svými třemi semestry v bradavické škole nerada chlubí, neboť původem pochází z mudlovské rodiny, na spaní ve škole se rozhodla předvést složité a pokročilé kouzlo Expecto Firewall. Za prozrazení vděčí Tomáši Markovi, Matějovi Bártovi, Tomáši Slačíkovi a s největší pravděpodobností i Petrovi Michalemu a Michalu Jiránkovi. Vzhledem k tomu, že ministerstvo kouzel magii na veřejnosti nepovoluje, kouzlení zůstane jen mezi námi.

Dále se nám tu slušně rozjel turnaj CS:GO, což mají na svědomí hlavně výše zmínění pánové. Nutno podotknout, že se své role – ať už v organizačním týmu nebo z komentátorského hlediska – zhostili skvěle. AVŠAK přestože se Petr Michale spíše specializuje na organizaci, už i několikrát komentoval. Matěj Bárta měl zpočátku potíže zejména s „KNAJF RAUNDY“, až z toho Tomáš Slačík a Michal Jiránek byli nepřetržitě „NA OHNI“. Vše postupem času ale dovedli téměř k dokonalosti. Respekt, pánové. Naším turnajovým želízkem v ohni zůstává už jen Team Virtual, jehož podstatnou část tvoří žáci třídy 3. FI. Tedy ne všichni, pouze ti, kteří se dokázali odpoutat od školního kávomatu.

Nejdůležitější akcí blízké budoucnosti se momentálně jeví maturita čtvrtých ročníků a praxe ročníků nižších. Ještě bychom možná mohli zařadit Tradiční jarní Survival, který se zdá být opředen tajemstvím, neboť, jak je patrné z facebookové diskuze, nemůžeme se shodnout, kolikátý v pořadí už vlastně je. Přeji hodně zdaru účastníkům toho i onoho a čtvrťákům navíc: Zlomte vaz! Akorát, pokud možno, ne zkoušejícím. Rozumíme si…

Váš Moorelock Jones

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube