Velký tajem

Něco vím! A vy ne!!! Tedy, ne že by to tak nemělo být. Přece jen, proto tu jste. My něco víme a snažíme se, seč nám síly stačí, abyste to věděli také. Po těch čtyřech letech. Ale tohle se úplně netýká výuky v jednotlivých předmětech. I když vlastně to taky úplně není pravda. Výuky se to týká, ne však obsahu, spíše organizace. Zvědaví? Tak ještě chvíli…

V nadpisu jsem si neodpustila odkaz na mou oblíbenou autorku a jedno z jejích nejslavnější děl. Termín „Tajem“ nepochází z mojí hlavy, je vypůjčený od paní Ireny Douskové a objevil se v jejím Hrdém Budžesovi. Jen čistě pro pořádek, abych se nechlubila cizím peřím. „Tajem“ je prostě tak velké tajemství, že si z něj doslova sednete na pozadí.

To „vědění“ mi dává zvláštní pocit moci. Je to prostě síla. Přecházím na temnou stranu. Cítím se jako Doktor Zloun, chybí mi jen kočka na klíně. Muhehehe… No dobře, i na ďábelském smíchu budu muset zapracovat, zdvihnutý malíček ale vypadal efektně. Začneme pozvolna.

Tajem číslo jedna. Dne 18. 12. léta páně 2015 se koná tradiční akce pro opravdové tvrďáky s větrem ošlehanou tváří a svaly ze železa a taktéž pro skutečné dámy, které nejsou z cukru a nebojí se ukázat, že jsou lepší než pánové. Jistě, jde o Výstup na Kleť. To vlastně není Tajem, ale to je fuk. Opakování je matkou moudrosti. Propozice k akci vám všem už jistě poskytl pan učitel Cikán, takže jen malá rekapitulace. Základem je podle všeho dobrá nálada, dobrá obuv, velká svačina a letos pravděpodobně i opalovací krém, neboť paní Zima si prý vybírá dovolenou a místo ní zaskakuje jaro. Nepochybuji o tom, že až nabere dost sil, plně udeří někdy kolem vrcholného léta nebo vodáckého kurzu na konci června. Dále nejsou prý překážkou v cestě ani kamarádi, rodiče, sourozenci a jiní domácí mazlíčci, které můžete vzít na výstup s sebou. Pokud je tedy udoláte.

Vlastně takový malý „tajemek“ tato akce přece jen skrývá. Letos prý jdu na Kleť s vámi, omlouvá mě prý jen smrt či pracovní vytížení na alternativní akci. Říkal to a rozkaz vydal pan učitel Cikán, hojně podporovaný škodolibou polovinou učitelského sboru. Inu, pokud se mi tedy nepodaří včas „umřít“, mají se obzvlášť bezpečáci na co těšit a doufám, že ve štychu mě nenechá ani moje třída. Budou mít totiž možnost si v praxi vyzkoušet sestrojení provizorních nosítek a la co okolní les dal, a dokonce pro ně uspořádám bojovou hru. Po vzoru jedné z povídek Šimka a Grossmanna tým, který jako první dopraví paní učitelku za využití těch nosítek bez větší újmy na zdraví nahoru do cíle, potom co zhruba v jedné třetině kopce padne vysílením, vyhrává. Může se pak těšit na odměnu, jakou je například srdečný dík. Mno… Snad nebude tak zle. Z cukru nejsem, tak se vybičuju a dám to.

Tak, a teď Tajem číslo dva. Ten skutečný TAJEM s velkým T. Budou Vánoční prázdniny! To ještě není ono… Budou čtrnáctidenní Vánoční prázdniny! To je ono! Paní ředitelka se rozhodla na dny 21. 12. a 22. 12. 2015 vyhlásit ředitelské volno, takže máme o dva dny více na horečné shánění vánočních darů na poslední chvíli pro naše nejbližší. A vy můžete svým kamarádům oplatit posměšky z listopadu, kdy oni byli šestnáctého doma a vy ve škole! Situace se otočí! A to přece stojí za to!

Váš Moorelock Jones

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube