Mikulášská nadílka

mikulášVážení a milí rodiče,

jako každý rok snad ani letos nikdo z nás nečekal, že se tu prosinec objeví tak rychle. Jen několik málo týdnů zbývá do Vánoc a snad i do prvního sněhu. Zima má prý být třeskutá, a tak doufám, že vy ji strávíte převážně v teple.

Již tento týden, 5. prosince nás čeká Mikulášská nadílka. Svátek Svatého Mikuláše je předzvěstí Vánoc, a příslibem vánoční nadílky. I u nás chceme, aby se na tradice nezapomínalo, a aby si žáci mohli zpestřit mikulášský den. Každý rok tak naší prváci bezpečáci vyberou svého Mikuláše. Letos je to jednoduché, protože ve třídě 1. IB je shodou okolností i Mikuláš skutečný. Zbytek třídy se převleče za andílky a čerty, a třídu po třídě obchází celou školu a rozdávají zlaté čokoládové penízky. Tedy jen těm, kdo si to zaslouží.

Jak si určitě pamatujete ze svých dětských let nebo i od svých dětí – přeci jenom není to tak dávno, co jsme se my všichni báli čertů a obdivovali zlaté lokny andělů – Mikuláš vždy zrekapituluje, jak se dítko celý rok chovalo, zda bylo hodné a vybídne ho k odříkání básničky popř. zazpívání písničky. Každý z nás si jistě vzpomene alespoň na jednu básničku nebo písničku, kterou s chutí či naopak sebezapřením pronesl před Mikulášem.  Ta moje byla „Lesní studánka“ od J. V. Sládka. Zavzpomínejte, jaká byla ta Vaše a pokuste se ji přiblížit svým dětem. Zeptejte se jich, zda už mají připravenou básničku pro Mikuláše. Pravděpodobně se na Vás budou koukat s rozčarováním, ale nevzdávejte to. Budeme se moc těšit na všechny umělecké projevy s hromadou čokoládových penízků.

Z jiného soudku. Čeká nás také několik vědomostních soutěží. Nejprve tuto středu 3. 12. 2014 od 10:50 do 12:25 se bude konat „„Malý právníček I. kolo“. Soutěž proběhne pod záštitou SŠDVS s.r.o Most ve spolupráci se Středním odborným učilištěm a střední odbornou školou, s.r.o., obor záchranářství, Liberec, a je otevřena všem středním školám se zaměřením na bezpečnostně-právní činnost. Vybraní žáci již o své nominaci vědí.

Dále se bude konat 41. ročník Olympiády v českém jazyce, a to v úterý 2. 12. 2014 od 13:00 hodin. Přihlášených je zhruba 13 žáků, a to napříč obory i ročníky.

Přejeme tedy hodně štěstí a těšíme se, jak vše dopadne.

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube