9.ročník zimního výstupu na Kleť

Kleť 2013Vo co de? Jedná se o napínavý a dobrodružný podnik (a to je rozhodně pravda,

neboť mnozí mají ještě v paměti zkušenosti z minulých let). Jde o zdolání nejvyššího vrcholu Blanského lesa, za velice nepříznivých klimatických podmínek české zimy a to pouze vlastními silami. Dokažme si, že jsme důstojnými nástupci velkého českého polárníka Němce, který dobyl severní točnu. Kdo se může zúčastnit? Zváni jsou srdečně všichni. Ať už z řad studentů, nebo pedagogů. Můžete samozřejmě vzít s sebou i rodiče, prarodiče, praprarodiče, sourozence, manžele, manželky, milenky i jiné domácí zvířectvo. Budou se hodit v případě, že někde zapadneme a hrozila by nám smrt vyhladověním.

Kdy? V pátek 20.12. 2013 (poslední den školy před Vánocemi). Jak? Ráno bychom dojeli vlakem do Holubova. První výškový a aklimatizační tábor by byl na parkovišti pod lanovkou. Odtud bude podniknut závěrečný útok na vrchol přímou cestou po spádnici. Následuje slavnostní projev vedoucího expedice (tj. mě) a návštěva vrcholové restaurace (pokud bude otevřená).

Potom po turistické značce do Č. K. a vlakem zpět do Č. B. Co s sebou? Teplé zimní oblečení a obutí. Nejlépe samozřejmě z kožešin polární zvěře, ale snad postačí i jiné materiály, třeba Gore-tex. Dále jsou vítány saně tažené psy, sněžnice, lopaty na vyprošťování kamarádů zavalených lavinou i jiná polárnická výbava.

Své závazné přihlášky podávejte třídním učitelům. Další podrobnější informace se dozvíte přímo u mě. S polárnickým pozdravem ZMRZ PRST se těším na hojnou účast.

Michal Cikán

Další podrobnosti o Kleti

Pro ty, kteří jedou z Českých Budějovic sraz v 7:45 na nádraží ČD u kas. Odjezd vlaku v 8:04.
Pro ty, kteří se dopravují sami (a nejste z prvních ročníků) sraz v 8:45 na nádraží ČD Holubov. Auta zde necháváte a dál jdete s námi pěšky. Akce pro vás končí odchodem skupiny vedené Mgr. Cikánem do Č. Krumlova.
Odjezd z Českého Krumlova (nádraží ČD) před 15:00, předpokládaný příjezd do Č.B. před 16:00.

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube