ALEA IACTA EST!

Přesně tak! Konec pololetí si žádá vzletná slova klasika

 (Gaius Julius Caesar): „Kostky jsou vrženy.“ Žáci i vyučující si mohou svorně oddechnout, neboť hektická doba posledních dní je u konce, vše je rozhodnuto a není prostor pro pochyby. Známky jsou uzavřeny, absence spočítána, pedagogický sbor se poradil a pololetní vysvědčení se tisknou. Co se stalo, nemůže se odestát, a jelikož do konce ledna zbývá už jen několik málo dní, mohu s jistotou tvrdit, že první pololetí školního roku 2017 – 2018 je definitivně za námi. Třídním zbývá už jen slavnostně předat vysvědčení odrážející půlroční snahy všech žáků, a poté se společně vydáme vstříc kulturnímu zážitku do kina zhlédnout film Masaryk, abychom si vzápětí mohli zaslouženě užít i den volna – pololetní prázdniny 2. 2. 2018.

Za zmínku určitě stojí i to, že leden jsme si zpestřili a ještě zpestříme dvěma maturitními plesy. První z nich už s velkou pompou proběhl a věřím, že pro některé bude nezapomenutelným zážitkem, jen doufám, že ne kvůli vší té chřipce, která následovala bezprostředně po něm a která nemilosrdně pokosila valnou většinu maturantů z třídy 4. JI až na tři ve čtvrtek do školy dorazivší žáky. O další zážitky se už v příštím týdnu postará třída 4. IB, jejíž maturitní ples teprve proběhne, a to v úterý 30. 1. 2018.

Ani se nenadějeme a ocitneme se v měsíci únoru. A co že nám to únor přinese? Jistěže… Svatého Valentýna. A kde jinde tento svátek všech zamilovaných strávit než v divadle ve společnosti Dona Juana? Vhodné pro nezadané i zadané. Doneslo se mi, že na večerní představení jsou ještě k sehnání lístky u paní učitelky Veberové, tak neváhejte a rezervujte.

Pro stydlíny prý bude jako tradičně k dispozici Valentýnská schránka, kam budete moci vhazovat své anonymní i neanonymní vzkazy kamarádům, tajně či zcela otevřeně obdivovaným i vyjádřit svou nehynoucí lásku automatu na kávu, coby jediné věci, u které se stále tvoří o přestávkách dlouhé fronty, zatímco všechny poutače, obrázky a nástěnky se cítí nevyužitě a dokonce začínají i žárlit. Podle zájmu o nově nakoupenou anglickou literaturu ve školní knihovně a nedostatku front soudím, že jste ještě nestihli vůbec zaregistrovat zdařilé výtvory žáků na téma „Proč číst anglicky“, tedy kromě té jedné osoby, která si tam „zapůjčila“ jednu z průsvitných „košilek“, ve kterých jsou autorská díla vystavena… Jistě na obalení nějakého důležitého dokumentu…

A ještě jedna smutná zpráva na závěr. Spaní ve škole se letos bohužel konat nebude. Nebuďte ale smutní, neb šance na to, že letos proběhne vodácký kurz, naopak k velké radosti pana učitele Cikána jednoznačně narůstá!

Váš Moorelock Jones

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube