Vítejte zpátky ve škole

Milí žáci, rodiče a kolegové, a je konec.

Měsíc se s měsícem sešel a konec prázdnin zdá se být ne za dveřmi, ale spíš jednou nohou ve dveřích. Tento rok bylo léto velmi různorodé, teplé, chladné, horké, pršivé i slunečné, tak si myslím, že každý z nás v něm našel to, co je mu nejblíže. Doufám, že jste se podívali i do větších dálek než jen na kraj našeho kraje, poznali nové věci, naučili se nejen novým sociálním dovednostem, ale i pochopení a toleranci odlišných zvyků, kultur a obyčejů a vždy se rádi vraceli domů mezi své blízké, rodinu a přátele. Věřím, že léto pro vás bylo časem odpočinku, hledání i nacházení, rozjímání i zábavy. Zkrátka, že jste si to užili se vším všudy. Za necelý týden se budete muset vrátit do reálného světa českobudějovického velkoměsta, přepnout své mozky do režimu hltání a předávání nových informací a snažit se to všechno přežít dalších deset měsíců. Co přežít, užít si to! Bez chuti a motivace se špatně pracuje, my o tom něco víme. Škola je asi jediná práce, kam každý rok nastupujeme s čistým štítem. To nám všem dává velkou naději, že tento rok může být tím nejlepším, jaký jsme spolu dosud zažili. A pokud to opravdu budeme chtít, tak i bude.

Prváci, druháci, třeťáci a čtvrťáci, ajťáci a bezpečáci, kolegové a spolupracovníci, pro nás všechny může být tento školní rok plný příjemných překvapení, nových objevů a zážitků. Využijme všichni svého potenciálu naplno. Může to být rok, kdy překonáte své největší obavy, kdy si splníte svá největší přání a kdy si budete užívat vše, co vám život a škola nabízí. Pro pedagogy si přeji, ať nás nepřejde chuť učit se novým věcem a vyučovat dle svého nejlepšího vědomí a svědomí s otevřenou myslí a pochopením. Pro žáky, ať si dokáží říci o pomoc a podporu a společně se vzájemným respektem překonáme všechny překážky, které nám přijdou do cesty. Jsem přesvědčená, že se naučíme ještě lepší spolupráci a k úkolům nám svěřeným budeme přistupovat zodpovědně a s chutí.

My všichni jsme SŠIPS, my všichni jsme tu jeden pro druhého, my všichni tvoříme jeden tým. Nestojíme proti sobě na bojovém poli, ale bok po boku na cestě životem a vzděláním. Přece jsme si to tak všichni dobrovolně vybrali, tak 4. 9. 2017 vítejte na adaptačních kurzech a ve škole. Věřím, že tento školní rok bude tím nejlepším rokem pro nás všechny!

Příjemný zbytek prázdnin

Mgr. Kateřina Cikánová