Štafetový běh na Kleť 2017

Dne 4. května 2017 uspořádala naše škola 1. ročník Štafetového závodu ve výstupu na horu Kleť, která je se svými 1084 m n. m. nejvyšším vrcholem CHKO Blanský les. Samotná Kleť je pro všechny Jihočechy téměř magickou horou s typickou siluetou televizního vysílače, bez jehož signálu by mnozí nemohli sledovat své obl(í)bené seriály. Tato hora denně navíc přitahuje zástupy turistů toužících zdolat její vrchol vlastní silou či pohodlněji lanovkou. Odměnou za to bývají fantastické výhledy z nejstarší kamenné rozhledny v Čechách, která umožňuje pozorovat vždy zasněžené vrcholky Alp, a pak také oblíbená vrcholová restaurace. To vše ještě umocňuje ve světě uznávaná hvězdárna, známá svými objevy vesmírných těles.

Toto vše si nenechalo ujít 10 týmů z těchto 7 středních škol vyučujících obor Bezpečnostně právní činnost:  SŠ ESOZ Chomutov (2 týmy), SOŠ a SOU Dubno (2 týmy), Trivis Vodňany (2 týmy), Trivis Praha (1 tým), ISŠ Moravská Třebová (1 tým), SŠ zdravotnická Praha 4 (1 tým) a 1 tým za naši pořádající školu. Velice nás potěšilo, že cestu za krásami jižních Čech vážili závodníci až z Chomutova, Moravské Třebové či Prahy.

Podle pravidel tvořili každý tým 4 borci včetně alespoň jedné dívky. V okamžiku dosažení cíle prvním členem každého družstva vydal vrcholový traťový komisař pomocí mobilního telefonu pokyn dolů ke startu dalšího závodníka daného družstva. Trasa vedla po nejznámější, nejkratší, ale také nejnáročnější cestě přímo pod lanovkou a měřila cca 2000 m. Start byl na parkovišti pod lanovkou ve výšce cca 670 m n. m., cíl v 1084 m n. m. před vrcholovou restaurací, převýšení tedy činilo přes 400 m, což slibovalo velice napínavý závod. Naše škola navíc umístila podél trati fanoušky ze třídy 2. KB, kteří v pravidelných rozestupech povzbuzovali závodníky v jejich úsilí. Tito fanoušci zároveň působili jako mobilní občerstvovací stanice a byli připraveni poskytnout běžcům první pomoc.

Každý tým byl barevně označen a krátce po 11. hodině odstartovali první zástupci každého týmu. Závodnické štěstí se přiklánělo střídavě k tomu či onomu týmu, přesto však byly od počátku v čele týmy z Moravské Třebové a Trivis Vodňany. Náročnost trati se projevila především u 14. sloupu lanové dráhy, kde nejeden závodník „jadrně pochválil“ její krásy. Mnozí pak dosáhli cíle na hranici nejen fyzických, ale i duševních sil. Všichni však nástrahy tratě překonali a k radosti všech nedošlo ani k žádnému zranění.  Nejrychleji zdolalo trať 1. družstvo Trivis Vodňany v celkovém čase 1.33.39, druhá byla Moravská Třebová a třetí místo obsadili borci 2. týmu z Chomutova. Nejrychlejší závodník ze všech téměř doslova vyběhl trať za 18,45min a byl tak jen lehce pomalejší než lanovka.

Po sestupu do základního tábora následovalo vyhodnocení akce, každý účastník obdržel diplom a týmy na 1. – 3. místě i věcné ceny. Pochvalu organizátorům vyjádřili i vedoucí jednotlivých týmů. Děkujeme. Těší nás o to víc, že se jednalo o první ročník. Ke zdaru akce přispělo i krásné jarní počasí.

Konečné výsledky: 1. místo – A tým Trivis Vodňany, 2. místo – Moravská Třebová, 3. místo – B tým Chomutov, 4. místo – SZŠ Praha, 5. místo –  A tým Chomutov, 6. místo – Trivis Praha, 7. místo – B tým Dubno, 8. místo – SŠIPS Č. Budějovice, 9. místo – B tým Trivis Vodňany, 10. místo – A tým Dubno.

Děkujeme všem účastníkům za perfektní přístup a budeme se těšit na další akci!

Mgr. Václav Albrecht

 

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube