Jsme všude! Bezpečnostní cvičení SŠIPS v médiích

Jak přežít ozbrojený útok? Jak zneškodnit teroristu?  Nejen na tyto dvě otázky dostali odpověď studenti i učitelé SŠIPS minulý čtvrtek v rámci praktického bezpečnostního cvičení zakončeného cvičnou evakuací.

Po dvouhodinové přednášce bylo všem jasné, co dělat, aby bylo zaručeno přežití co nejvyššího počtu lidí. Ve chvíli, kdy do budovy školy vtrhli ozbrojení útočníci s jediným cílem – zabíjet, šlo hlavně o to usměrnit své emoce a beze strachu a neprodleně umět zareagovat podle pravidla“uteč-schovej se-bojuj“.

Jak (brilantně) se s tím studenti i učitelé vypořádají zajímalo nejedny média!

ČT – Události v regionech 2. 2. 2017 – PŘÍPRAVA NA ÚTOK VE ŠKOLE

ČT 24 3. 2. 2017 – POPRVÉ V ČESKU – JIHOČEŠTÍ ŠKOLÁCI SE PŘIPRAVUJÍ NA MOŽNÝ ÚTOK OZBROJENÉHO ČLOVĚKA

iDNES 3. 2. 2017 – KDYŽ ŠÍLENÍ STŘELCI VTRHNOU DO ŠKOLY. ZATARASIT DVEŘE A BOJOVAT, RADÍ EXPERT

Českobudějovický deník 3. 2. 2017 – ROZHODNOST A SPOLUPRÁCI TRÉNOVALI STUDENTI A UČITELÉ PRO PŘÍPAD ÚTOKU