MOORELOCK KONTRUJE

Jak vidno, můj asistent Zack se vám všem již s plnou parádou představil. Inu, práci odvedl kvalitní, přesto se k tomu musím vyjádřit a několik věcí uvést na pravou míru… Jistě tušíte, že narážím na jeho nesmyslný požadavek autonomie a nařčení z opomíjení našich drahých ajťáků a bezostyšné protěžování bezpečáků. Co se autonomie týče, návrh byl zamítnut, neboť o privilegia se musí nejdříve zasloužit. Připouštím, že do té „funkce“ byl skutečně dosazen, ale dosadil se do ní iniciativně sám, dobrovolně a doufejme, že při plném vědomí. Dále, ajťáci prokazatelně nikdy nebyli mnou (Moorelockem) opomíjeni, ba právě naopak, neboť ve spoustě příspěvků, a to někdy i proti své vůli a snaze zůstat nenápadně v šedé zóně pozornosti, hrají hlavní roli. Každopádně, snaha o širší zmapování IT světa naší školy je velmi vítána, neboť ani Moorelock nebyl schopen proniknout až do jeho tajů. V tomto ohledu můžeme skutečně naše pole působnosti rozdělit, čili si takzvaně hrát každý na svém písečku, bábovičky máme ale stejně stále napůl… To nám velí novinářská čest a byl by v tom čert, abychom jí nedostáli.

Když už jsme u těch čertů, v příštím týdnu, a to hnedka z kraje, nás všechny čeká Mikulášská nadílka v podání eMBéček. Uvidíme, zda předčí loňská KáBéčka. ÍBéčka do toho schválně nezahrnuji, protože ti měli oproti konkurenci obrovskou výhodu v podobě skutečného Mikuláše. Osobně, mám pár tipů na potenciálně vynikající prvácké čertíky, snad eMBéčka ta moje očekávání naplní. Připravte si básničky a písničky, abyste měli Mikulášské svitě co nabídnout.

Abych o pět minut slávy neošidila i účastníky akcí minulých, musím určitě zmínit účast na akci Microsoft STC. Uchazečům o vstup do Microsoft STC štěstěna přála. Denis i Ondra z eLÍček si v prosinci udělají výlet do Prahy, kde se zúčastní celorepublikového kola, protože v tom krajském odvedli výbornou práci. Tleskáme. Snad nezůstane jen u výletu…

Dále tu máme již zmiňovanou Robosoutěž, té se zúčastnili dva týmy ze čtvrtého ročníku a jeden tým z ročníku druhého. Jim štěstí bohužel moc nepřálo a ani robota si nemohli vyšperkovat knírkem jako loňští čtvrťáci, protože se Movember letos s Robousoutěží nepřekrýval. Škoda… Sem se hodí přísloví: „Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se.“, které si všechny týmy vzaly k srdci.

Robosoutěž někteří vlastně absolvovali hned dvakrát, ještě na, také již zmiňované, výstavě Vzdělání a řemeslo. Opravdu mě mrzí, že jsem se nemohla stát tou pověstnou muškou na stěně a pozorovat cvrkot na výstavišti. V Zackově podání to znělo velmi zajímavě a akčně. Matěj z JéÍček si prý dokonce mohl vyzkoušet, jaké to je, když vás někdo na rukou nosí. Přes půl hodiny. Přes celou halu. Připoutaného k židli. Jasný důkaz toho, že spolupráce mezi obory funguje skvěle, aneb, co by Matěj pro bezpečáky neudělal. I svou osobu propůjčil k demonstrativním účelům. Matěji, vřelý dík. Souboj dvou zástupců třídy Aves, Čížek vs. kuře mohl být taktéž zajímavý. Kdo by si pomyslel, že právě ten ze soupeřů, který je podle všech učebnic biologie a ornitologie o mnoho větší, vzdá a už nedorazí…

Závěrem znovu připomínám, že s příchodem prosince jsou Vánoce a výstup na Kleť už téměř na dosah. Trénujte a uvidíme, co dalšího nám prosinec přinese…

Váš Moorelock Jones

 

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube