KONTROLOVANÁ PŘEDSEVZETÍ

Divný název, vím. Ale na mou obranu, „vsázení se s učiteli“ prostě nezní tak dobře. Slyšíte správně. Rozmohl se nám tu „hazard“. Nutno podotknout, že strůjci všeho jsou sami žáci a učitelé v tom prsty nemají. Žáci sami přicházejí s výzvami a cíli stran svých studijních výsledků, které si v tomto školním roce vytyčili, a dokonce si sami vymýšlí i tresty za nesplnění úkolu. Pouze když tápou, vypomůže dobrou radou učitel. Od toho jsme přeci tady…

Kontrolovaná předsevzetí letí momentálně hlavně mezi bezpečáky, a podařilo se mi zjistit, že vlastně už od adapťáku. Oba adapťáky musely být výživné a nezapomenutelné, aspoň podle všech těch fotek na facebooku. Nicméně, ajťáci se jeví zatím oněmi předsevzetími nedotčeni. Možná jsou ještě pořád zaměstnáni všemi těmi křížky a kolečky ze školního kola Pišqworek, kde nad bezpečáky svou účastí mírně převažovali. Tajemstvím není, že ze školního kola vzešli dva týmy Pišqworkářů, které nás budou reprezentovat v okresním kole příští měsíc. A-TEAM už je stálicí, letos v něm zazáří Dominik Vícha, Jaroslav Hron, Eliška Daová, František Soukup (všichni z 4.FI) a Petr Procházka (z 2.LI), jako náhradník bezpečáckou čest hájí Aleš Vacl (z 4.GB). Další tým se chlubí poetickým názvem Řezníci a tvoří ho o poznání více bezpečáků, jmenovitě Jakub Kuchyňka, Karel Vachoušek, Robert Daniel (všichni z 4.GB), Mikuláš Pecl (z 3.IB) a Lukáš Bukovský (z 1.NI), zde je náhradníkem Martin Gráf (taktéž z 1.NI). Doufám, že týmy dostojí své pověsti či jménu, protože heslo zní: „Pan učitel chce další pohár!“

Ty sázky vlastně nejsou až takovou žhavou novinkou. Mám dojem, že dokonce existuje smlouva, která zavazuje pana učitele Cikána k pronájmu billboardu pro svou třídu 2.KB, splní-li KáBéčka svou část smlouvy. Tedy pokud je do té doby ministerstvo dopravy nezakáže. Dobrá reklama na maturák. Hojná účast zajištěna. KáBéčka měla pod čepicí!

Sázky z posledních dní sice mají poněkud jiné schéma, v němž se vlastně vsází žáci sami se sebou s posvěcením vyučujícího a s celou třídou coby svědky události. Snad se nic nestane, upustím-li nějakou tu podrobnost. Tak třeba… Vážně bych nechtěla desetkrát vyběhnout a seběhnout schody ve školní budově, jako jedna nejmenovaná žákyně překvapivě opět z Kábéček, částečně i proto, že už teď v říjnu mám noční můry z Kleti, která se kvapem blíží, a ty schody mi jí tak nějak připomínají. Pozadu nejsou ani eMBéčka. Tam bude možná jedna slečna muset klikovat. Ufff, padesátkrát. Dámy, všechna čest a hodně zdaru, aby na schody a kliky vůbec nedošlo. Držím pěsti. Utěšovat se můžete tím, že pokud by se náhodou něco šeredně pokazilo, budete mít aspoň natrénováno, což taky není k zahození.

Pánové z eMBéček jsou poněkud opatrnější a střídmější. I když nabídka samostatné týdenní služby, takže mazání tabule, nošení třídnice, úklidu, a tak dále, také není malou obětí, jedná se přece jen o chlapy, kteří chtějí dobrovolně uklízet! I vám hodně zdaru, panové.

Tak co ajťáci? Necháte to tak? Nebo si také vytyčíte splnitelný cíl, který závisí jen a pouze na vašem snažení, pak půjdete tvrdě za ním, protože pokud ne, přijde na řadu vaše vlastní oběť? Kdo se na to cítí dost odhodlaně?

Váš Moorelock Jones