STŘEZTE SE! – PAINTBALL SE BLÍŽÍ!

Jak už jistě víte, v pátek 24. 6. 2016 budete mít jedinečnou možnost zúčastnit se už nevím kolikátého tradičního Paintballu naší školy.

Mno… Netuším jak účastníci z let minulých, ale já za sebe bych ráda zdůraznila právě to šikovně ukryté slůvko PAIN. Anglicky bolest. Jediné, co se mně totiž po jedné jediné účasti na této akci zřetelně vybaví ve vzpomínkách je obrovské, komiksové, černé na bílém tučně napsané a hvězdičkami orámované AU!

Potenciální účastníci by tedy mohli ocenit několik dobře míněných rad plynoucích z vlastní zkušenosti nezkušeného paintballového nováčka. Nuže, zde jsou.

Za prvé. Nelezte do děr, okopů naplněných pneumatikami a škvír v zemi, ze kterých se bez promptního sestrojení kladkostroje a cizí pomoci nemáte nejmenší šanci dostat.

Za druhé. Všichni včetně vás samotných jsou v tu chvíli vašimi protivníky. Bojujete doslova na všech frontách, a dokonce i ti, na které běžně spoléháte vás v té díře s klidem, bez větších výčitek nechají, nebo si pro jistotu vůbec nepovšimnou, že i po několika hrách na tom shromaždišti stále chybíte.

Za třetí. Používejte ochranné oděvy, masky, chrániče a od věci není ani slušivá čapka.

Za čtvrté. O užitečnosti předchozí rady nepochybujte. Vím své po celkem třech dobře mířených zásazích. Jejich autory jsou jmenovitě, ať si taky užijí svých pět minut slávy, za a) Václav Dvořák, budiž mu žití lehké, neboť nás právě tento rok po úspěšném složení maturitní zkoušky opustil. Strefil se do oblasti hrudníku, což by pravděpodobně nebyl až takový problém, tedy pokud nejste žena. Za b) Martin Misar, v současnosti z 3. FI, jenž mířil taktéž na vypolstrovanější část těla, avšak z opačné strany a o trochu níže než Vašek. A za c) Neznámý vojín, který mi vyrobil bouli na temeni a obarvil vlasy na zeleno. V podezření byli někteří z řad kolegů – učitelů, nicméně, žádný z nich se nepřiznal a další pokus o atentát na mou osobu, vyjma nuceného výstupu na Kleť, se taktéž nekonal, nechala jsem to tedy být.

A konečně za páté. Rada z nejcennějších. Nesnažte se hrát hru „Kolik trefíš učitelů, tolikrát jsi king“ hlavně proto, že právě s nimi se budete muset velmi pravděpodobně potkávat i v příštím školním roce.

Pro nerozhodné váhavce jedna rada na závěr. Nejste-li si jistí, rozhodně jděte! Hrajete-li podle pravidel, řídíte-li se pokyny zodpovědných osob a zkušenějších spoluhráčů, a ve finále, nejste-li úplně marní, co se pohybu a orientace v prostoru týče, jako Moorelock, je to opravdu zábava.

Váš Moorelock Jones

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube