HLEDÁ SE DOKTOR WATSON!

Říkám si, že by nebylo zcela od věci najmout si asistenta. Znáte to, moc práce a málo času rovná se vražedná kombinace pro jednoho ucaprtaného detektiva. Zvlášť, když detektivní činnost tkví hlavně v mravenčí práci. Bohužel, nestíhám být všude a dost mě to mrzí. Takový asistent by situaci zcela změnil a vyřešil v můj prospěch. Obešel by pochůzky, vyřídil vše potřebné, uvařil kávu, zatímco Moorelock by měl ruce volné.

Pokus zverbovat na tento post někoho z učitelského sboru mi nevyšel. Nikdo nechce přijmout pozici neplacené pomocné síly a mnozí se dokonce pokusili o podmínkách výkonu zaměstnání smlouvat a určovat si druh a výši odměny sami, s čímž nelze v žádném případě souhlasit. Myslím si ale, že někteří z nich pouze neunesli fakt, že nebudou v popředí, v centru zájmu. Na Moorelocka Jonese jsou přece všichni krátcí a nikdo na něj nemá! Nebo snad ano?

Najde se snad mezi žactvem odvážlivec, jenž by Moorelocka vyzval na souboj? Souboj samozřejmě slovní! Povolenými zbraněmi jsou pouze pero, tužka, husí brk s inkoustem a klávesnice počítače pro pohodlné. Vyjádřit své myšlenky můžete slovem, obrazem, komiksem, piktogramem či ryze dadaisticky. V potaz ale bude brána pouze autentická původní autorská tvorba a nejlepší z vašich řad budou viset!

Budou viset na některé z nástěnek, na úvodní straně školního webu, ve fotogalerii či na facebookové zdi. Tématem tvořivé činnosti bude školní život bez příkras a vaše postřehy a nápady, které Moorelockovi nějakou záhadou unikly. Pouze připomínám, že nestojím o zášť, „hejty“ či vyřizování účtů, malá, něžná, přátelská popíchnutí nevadí, neboť jsme všichni vzdělaní lidé, kteří se nechtějí stydět za vlastní vyjadřovací schopnosti a prostředky.

Odvážlivci mohou své literární či výtvarné počiny do souboje posílat na adresu moorelock@stredniskola.cz, a to až do uzávěrky souboje dne 11. 6. 2016. Tuším, že se mi z těch dvou příspěvků, které očekávám, že na uvedenou adresu dorazí, bude těžko vybírat, ale možná… Překvapte mě a ukažte, co ve vás je. Ukažte, že umíte a že chcete.

Souboji zdar!

Váš Moorelock Jones

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube