S – Š – I – P – S! ŽIŽ – KOV – KA!!!

V pátek dne 27. 5. 2016 ve večerních hodinách jste se mohli z vysílání regionální Jihočeské televize dozvědět, že se na jihu Čech, tady u nás v Českých Budějovicích, konal největší studentský majálesový průvod čítající na čtyři tisíce hlav a nohou, rukou dvojnásob. Ano, buďto jste to mohli zjistit z těch zpráv, anebo jako my, daleko, daleko dříve… Byli jsme totiž tam! V hojném počtu a ve stylu retra z let šedesátých!

Den dopředu jsme tudíž vybrakovali šatníky našich babiček a dědečků, někteří, jako třeba Moorelock, svůj vlastní, ukořistili vhodné stylové kousky, které jsme potom nápaditě zkombinovali, abychom téměř všichni, až na pár jedinců, kteří raději programují, mohli vyrazit směr Háječek. Stihly se vytvořit i transparenty hrdě hlásající, kam že to ta parta okytičkovaných květinových dětí doprovázených uhlazenými dámami na podpatcích se šátky vetkanými do natupírovaného účesu a gentlemany v oblecích podtržených lakýrkami s kloboukem, vlastně patří. Dokonce se podařilo do šedesátých let stylizovat i jednoho pankáče! Tak jsme dobří!

Ačkoli se hlučná jarní procházka centrem města neobešla bez malinkatých zádrhelů, v podobě nutného poprůvodového ošetření puchýřů a nutkavého přemýšlení o vhodnosti podpatků na další majálesový ročník (aneb Moorelock si příště nové boty na průvod určitě nekoupí), zhostili jsme se úkolu se ctí. Věřím, že přihlížejícím, ať už z oken, tak i v davu, v uších ještě teď zní hlasitá provolávání „ŽIŽ – KOV – KA!!!“ a „S – Š – I – P – S!!!“ vykřikovaná pod taktovkou a vedoucím prvním silným hlasem, v blonďaté paruce neprosto neodolatelného člena hippies, pana učitele Cikána. Díky všem zúčastněným z řad žáků i učitelů za nevšední zážitek. V příštím roce opět v dobré náladě a tematických kostýmech…

Váš Moorelock Jones

Podívejte se i na fotky z Majálesu přímo zde 🙂

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube