PRVNÍ KOLO MATURIT ZA NÁMI!

Čtvrťáci! DéÍčka! Už vám to došlo?!? Máte to za sebou! A my také.

Je konec chlebíčkům se salátkem, obloženým mísám, zákuskům… Těm hlavně proto, že pan učitel Čížek byl zatraceně rychlý, když šlo o čokoládovo-kokosové koule. Stejně tak je ale konec nervozitě, pochybám a stresu.

Někteří z vás už mohou hodit nohy na stůl a v pohodě a klidu užívat posledních, téměř čtyřměsíčních, středoškolských prázdnin před nástupem na zvolenou vysokou školu.

Někteří mohou začít kout velké plány stran zahraničních pobytů a stáží a načerpáváním cenných zkušeností z jiných oblastí do života po střední škole.

Další si ty prázdniny dobrovolně a rádi zkrátí, neb se rozhodli zapojit do pracovního procesu, vydělávat si a získávat zkušenosti přímo za „běhu“ v praxi.

A ti poslední si tytéž prázdniny pokrátí trochu nedobrovolně. Bohužel. Nechci znít příliš archaicky, či snad teatrálně, a ještě méně škodolibě, ale i zde platí dvě česká úsloví či přísloví: „Každému, co jeho jest.“ a „Sklidil jsem, co jsem zasel.“. Zoufat si ale nemusíte, neboť, jak praví sám klasik, zkouška je odvozena od slova zkusit. Vy jste to zkusili a rozhodně není ostudou, že jste napoprvé neuspěli. Příště alespoň budete vědět, do čeho jdete, protože zkušenost je nepřenositelná, a zaměříte se na to, co je právě pro vás důležité, díky výše zmíněné zkušenosti už to víte, nebo byste přinejmenším měli tušit.

Úspěšným srdečně gratuluji stejně tak, jako celý pedagogický sbor a jistě i spolužáci, a těm méně šťastným přeji hodně sil a pevnou vůli pro příště. Neklesejte na mysli a radujte se i z dílčích úspěchů, jichž jste vlastním úsilím dosáhli a jistě ještě dosáhnete.

Váš Moorelock Jones

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube