NĚCO SE CHYSTÁ!

To to letí… Čas mám na mysli. Než se člověk stačil po Vánocích rozkoukat, skončilo první pololetí. Zasloužené známky zapsány černé na bílém, vysvědčení rozdána, pololetní prázdniny taktéž fuč, koná se postup do dalšího levelu a druhé kolo začíná. Proč se ale nemůžu zbavit dojmu, že vysvědčení, následnou návštěvu kina a zhlédnutí zajímavého snímku „Jobs“, zcela zastínila úplně jiná událost, která co do počtu „lajků“ na facebooku školy prakticky pokořila úplně všechno? Jak málo stačí ke štěstí? Odpověď je nasnadě. Mínus čtrnáct stupňů Celsia, prasklé vodovodní potrubí, malý oceán na Žižkově třídě a mimořádně nevyhnutelně zrušené vyučování kvůli nutné opravě.

Toliko ohlednutí za nejdiskutovanějšími událostmi posledních dnů prvního pololetí, a teď krátký výhled do budoucnosti. Křišťálové koule netřeba.

Něco se chystá. Něco velkého. Velkého, růžového, osrdíčkovaného a slaďoučkého, dokonce by se prý mohlo stát, že nás z toho všechny obrazně řečeno rozbolí zuby. Jak jste si jistě všimli, pokud jste se v poslední době alespoň letmo seznámili s kalendářem, či jste kolem něj při nejmenším prošli, je únor. A co se děje v únoru? Správně, normálně nic zásadního, ale v posledních letech se nám sem tlačí dnes už více či méně „profláknutý“ svátek svatého Valentýna. Věřím, že netřeba představovat. Sami jste experti na slovo vzatí. Stačí se o přestávce v jakoukoli denní dobu projít po školních chodbách. Láska je ve vzduchu.

Prakticky každá lavička, ba i každý koutek je obsazený buďto nově vznikajícími čerstvě zamilovanými páry, anebo školními stálicemi, jež všichni za ta léta dobře známe. Poslední dobou se mi i zdá, že počet spárovaných se zvýšil natolik, že školní chodby trpí akutním nedostatkem vhodných laviček a zákoutí poskytujících „skorosoukromí“. Někde se totiž často městnají i tři páry najednou. A dokonce mám dojem, že s nově „vytuněnými“ kamerami bezpečnostního systému taková zákoutí přestala existovat úplně. Za jistě záslužnou práci na kamerovém systému, i když ve výše zmíněném smyslu ne schválně, může působit až záškodnicky, poděkujme jednotce vnitřně nazvané „Vždy připraven!“, jmenovitě Petrovi, Tomášovi a zcela neplánovaně, překvapivě a vlastně omylem i druhému Tomášovi z 2.JI, v čele s kapitánem Čížkem z 3.FI.

Většího množství zaručených informací stran toho, co se chystá v souvislosti s Valentýnem, se mi zatím bohužel nedostává. Neplacení informátoři, kteří k detektivní práci prostě patří, budou nejspíš potřebovat více motivace. Jednu radu vám však dám. Sledujte školní stránky nebo facebook školy, tam se dříve nebo později stoprocentně něco objeví. Snad by mohlo už v pondělí!

Váš Moorelock Jones

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube