Sázka je sázka

Kdo by si myslel, že akce Movember skončila tak rychle, jak se začala, a zůstalo pouze u pátku šestého listopadu, velmi hluboce by se zmýlil! Akce Movember přetrvává a má velmi zajímavou dohru. Má a možná ještě bude mít. Zvlášť pro ÍBéčka.

Pánové z této třídy se rozhodli, že záměr poženou dál vstříc výšinám, a uzavřeli mezi sebou z vnějšího pohledu až ďábelský pakt. Sepsali a podpisem mezi sebou stvrdili smlouvu o tom, že si své kníry a bradky neoholí po dobu dlouhých několika měsíců. Nebudeme si ale lhát do kapsy, a proto si neodpustím malinko poťouchlou poznámku. Vím, že to pochopíte. Pro některé smluvní partnery to nepředstavovalo zas tak moc složitý úkol, neboť jsou zvyklí neholit se i delší dobu, a přesto vypadají pořád stejně. Nicméně, ďábelskou doložkou celé smlouvy se po dohodě stal i trest pro případ, že by někdo nevydržel a vousy shodil dříve. Jinými slovy, kdo oholí vous, oholí i vlas. ÍBéčka si slovy Barneyho Stinsona řekla „Challenge Accepted!“ Jak tak čas plynul, ve školních kuloárech se postupně na ÍBéčkovou tužbu pozapomnělo. A zapomínalo se vesele čtrnáct dní, až do toho osudného dne.

V onen osudný den jsem odpoledne potkala Pepu a bylo na něm tentokrát něco jinak. Až po prvotním šoku jsem zaregistrovala nový účes, takzvaně na bleskovku. Podle jeho vlastních slov, sázka je sázka, a tak prostě dodržel, co předtím slíbil. Za to odhodlání, odvahu a schopnost dodržet slib mu bezesporu patří obrovský obdiv. Hluboce smekám svůj pomyslný klobouk a klaním se až na zem, protože, dámy a pánové, tomu se říká charakter. Pepo, všichni, kteří budou mít tendenci se Vám posmívat a upírat Vám tím uznání a obdiv za to, jaký jste, Vám nesahají ani po kolena. Včetně mě, neboť ani já se v první chvíli úsměvu neubránila, za což se omlouvám a přičítám to tomu šoku.

Přiznávám rovněž, že jsem měla celkem radost z toho, že vás Lávičky konečně od sebe odliším. Tu jste mi ale vzápětí zkazil tvrzením, že tento stav nebude mít dlouhého trvání, protože i Petr bude muset shodit hřívu. Dokonáno jest a už zase tápu, za což se oběma omlouvám. Nedělám to schválně, ale odlišit od sebe dva naprosto totožné obličeje prostě nejde.

Závěrem, vlasy dorostou, ale vy jste znovu ukázali svůj potenciál. Neměňte se a buďte i nadále „sví“.

Váš Moorelock Jones

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube