POD POVRCHEM

POD POVRCHEM – tajemný název, že? Odkládaje svou typickou dýmku a bekovku přemýšlím, jak nejvhodněji tento nový školní blog uvést. Co napsat, aby všichni potencionální čtenáři pochopili myšlenku, která vedla k jeho stvoření. Myšlenku, která vlastně může za všechno. Tato myšlenka je ukrytá právě v onom názvu – Pod povrchem. Cílem tohoto blogu je proniknout pod povrch, ukázat všechno to, co dělá naši školu NAŠÍ školou, a tím pádem to, co utváříme my všichni společně dohromady, aniž si to sami uvědomujeme, a co vnějšímu pozorovateli a občasným návštěvníkům zůstává zpola ukryto – atmosféru školy. Věřím, že časem tuto myšlenku všichni pochopíme a přijmeme za svou.

Dále bych ráda předeslala dvě skutečnosti. Číslo jedna: Cílem tohoto blogu není, a ani nikdy nebude, kohokoli zesměšňovat, či snad urážet. Blog tedy prohlašuji za HateFree Area. Nicméně schopnost si ze sebe vystřelit a nebrat se příliš vážně je vítána a věřím, že takovou schopnost máme do určité míry všichni. Nebojme se tedy ji občas světu ukázat.

Číslo dvě se potom týká přímo mě, coby autora. Nepochybuji o tom, že časem s přibývajícím počtem příspěvků v této rubrice všichni vydedukujete mé skutečné jméno, i když zamýšlím právě pro účely blogování používat své alter ego. Není to z důvodu studu za to, co píšu a psát budu, ale spíš proto, že věřím. Věřím v jedno hezké české pořekadlo: Nejdřív práce, potom zábava. Právě kvůli tomu odděluji svůj profesní život od života „POD POVRCHEM“.

Fakt, že na jméno dříve nebo později stejně přijdete, není překážkou. Možná spíš představuje jakousi výzvu. Svitl mi nápad. Zasoutěžíme si. Cena bude hodnotná. První žák, který nakráčí do kabinetu K2 a tamním obyvatelům poví, kdo jsem a podle čeho to poznal, vyhrává hlavní cenu – mnou vlastnoručně za tvrdý peníz zakoupené lízátko. Doufám jen, že najdu nějakou tu tvrdou měnu, jinak mi budou muset rozměnit. Vlastně nedoufám jen v to. Ještě doufám, že si tento příspěvek někdo z ká-dvojkových domorodců přečte dřív, než se někdo z vás přijde potenciálně dožadovat své výhry. I když … ty nechápavé pohledy by také mohly stát za vidění.

 Váš Moorelock Jones

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube