Vyhráli jsme opět PIŠQWORKY

Sraz jsme si dali na náměstí a kolem půl deváté jsme byli všichni. Pan učitel stanovil hlavní cíl, potřebuje novou fotografii s titulem (minulý rok v jiném složení jsme vyhráli na Gymnáziu Jírovcova). Po příchodu jsme zjistili, že týmů je pouze 8 a postupuje pouze jeden. Motivace stoupla. B Team ve své skupině nezaváhal a pod vedením kapitána Davida vše bez velkých problémů vyhrál.

Za to A Team už ve skupině sváděl velké boje, jeho bilance byla jedno vítěství, jedna remíza a jedna těsná prohra. První kolo playoff ukázalo, že to bude souboj Česká x SŠIPS. Semifinále se rozehrálo a po chvilce bylo jasné, že to bude velká bitva. Aleš z B Teamu poprvé proti sobě neměl dívku a poprvé remizoval 2:2 (doposud měl bilanci 16:0). Zápas nakonec dospěl do stavu 8:10 a šanci na finále měla ještě v rukou Katka, bohužel se nepovedlo. A Team vedl podobnou bitvu, ze začátku vedl, ale konečný výsledek byl 10:10. Šlo se do rozhodujícího zápasu. Za nás nastoupil Jarda a svůj zápas vyhrál. Souboj Česká x SŠIPS pokračoval.

Souboj o třetí místo začal rychlým vedením B Teamu. Jirka se rozhodl pro neuvěřitelnou strategii a to sázet křížky jen v linii vedle sebe a po cca 5 tazích bylo rozhodnuto. Svou strategii zopakoval a ono mu to vyšlo – pišqworkový blitzkrieg (vedení 4:0). Postupně Česká vyrovnala a rozhodující zápas vyhrála. B Team byl čtvrtý. Finále bylo ještě o něco delší a před posledním zápasem jsme vedli 10:8. Rozhodující bitvu o titul měl v rukou kapitán Dominik. A jak už víte z nadpisu, vyhrál a já mám svoji fotografii.. 🙂

S kolegou z Český (Mgr. Kotlas) jsme museli konstatovat, že postup by si zasloužily všechny 4 týmy.

A Team: Dominik Vícha, Jaroslav Hron, František Soukup, Miroslav Nohava a Petr Procházka
B Team: David Brožek, Jiří Rubick, Kateřina Měšťanová, Aleš Vacl a  Mikuláš Pecl

Všem žákům děkuju za výbornou reprezentaci.

VC

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube