Podzimní začátky

IMG_9272 IMG_9127

Vážení a milí žáci, rodiče a přátelé školy,

zdravím Vás vesele v novém školním roce 2015/2016. Přes prázdniny jsme si všichni náležitě odpočinuli a načerpali nové síly, abychom Vám i tento rok nabídli velké množství školních a mimoškolních aktivit. Doufáme, že i tento školní rok bude plný příjemných překvapení a neuvěřitelných zážitků.

Školní rok jsme jako obvykle odstartovali adaptačními kurzy pro první a druhé ročníky obou oborů. Ajťáci se vydali na Zadov a bezpečáci na Lipno. Fotografie z obou kurzů naleznete na našem webu a FB stránkách školy. Většina účastníků si nepřivezla zpět nic než skvělé zážitky, a to nás velmi těší!

V druhém zářijovém týdnu náš den svým příletem rozjasnily „světlušky“, které za naši školu zářily již po třinácté, aby pomohly zrakově těžce postiženým dětem a dospělým. Děkujeme za Vaše úsilí a nadšení pro dobrou věc!

V pátek 11. 9. 2015 se konaly ústní maturity v řádném podzimním termínu. Oba žáci, kteří se maturity účastnili, u ústní zkoušky uspěli a my jim tímto ještě jednou gratulujeme. Příští týden v pondělí 21. 9. 2015 nás čeká OBOB neboli velmi oblíbený orientační běh Oberbank v českobudějovické Stromovce, kterého se zúčastní první a druhé ročníky oboru BPČ. Počasí by nám mělo přát, tak čekáme i rekordní zaběhnuté časy. Orientační běh je volně veřejně přístupný, a pokud byste měli zájem přijít podpořit Vaše děti (a jejich učitele), neváhejte! Uvítáme i něco dobrého k zakousnutí či odměny pro vítěze. Kontaktní osobou je Mgr. Michal Cikán, na kterého se prosím obracejte s Vašimi dotazy.

Na konci září přijde svatý Václav, státní svátek – nejenom pro žáky a učitele vítaný den volna. Svatý Václav je zároveň zvěstovatel nadcházejícího podzimu. Bude-li bouřka, bude dlouho teplo, bude-li pršet, bude podzim plný bláta a přijde-li chladná noc, bude brzy mráz. Tak se necháme překvapit.

V říjnu se bude konat již 19. ročník prezentační výstava středních škol Vzdělání a řemeslo na českobudějovickém výstavišti. Už se na Vás velmi těšíme a doufáme, že poznáme mnoho nových tváří, abychom Vám mohli ukázat, že jsme ta správná škola. Čekají Vás poutavé ukázky vybavení oborů Informační technologie a Bezpečnostně-právní činnost, přijdou si s Vámi popovídat naši současní žáci a dozvíte se nejednu zajímavost ze světa bezpečnosti a informatiky.

Máme pro Vás i jedno velké překvapení, které včas odtajníme. Nyní mohu jen nastínit, že potěší všechny žáky, kteří rádi cestují. J Pro aktuální informace nadále sledujte naše webové stránky a FB.

Nezbývá než dodat – mnoho pracovních i osobních úspěchů po celý nadcházející podzim!

IMG_1734 IMG_9203

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube