Praxe BPČ 2015

Praxe druhých a třetích ročníků oboru BPČ byly tento rok opravdu nabité do poslední minuty. Každý den se konaly velmi podnětné a zajímavé přednášky a třídy se zúčastnily několika exkurzí.

V pondělí 25. 5. se žáci tříd 3. EB a 2. GB nejprve shromáždili na sále a shlédli různé druhy zbraní, které předváděli Bc. Petřík a Mgr. Cikán. Posléze si žáci mohli vzít zbraně do ruky a blíže se s nimi seznámit.

Poté se rozdělili: třída 2.GB šla na soudní líčení, kde byli diváky hlavního líčení pervitinové kauzy. Třída 3.EB šla trénovat svá těla i morálně volní vlastnosti k Malému jezu na řece Malši. Zde absolvovali posilovací kruhový trénink, vytrvalostní běh a na závěr ještě nácvik policejních fyzických testů. Všichni přežili.

V úterý 26.5. nejprve přednášel Ing. Líbal z Jihočeské univerzity o náplni oboru Ochrana obyvatelstva. Následně plánovaná návštěva Lanového parku neproběhla díky nepřízni počasí. Utvořil se tak prostor pro alternativní program, což byl nácvik první pomoci (resuscitace) a rozbor lékárniček pod vedením dvojice Cikán, Petřík.

V dalších dnech přednášeli kpt. Macho o společnosti a kriminalitě z pohledu policejního psychologa. Kpt. Vaněk přednášel o vybavení příslušníků pořádkové jednotky, jakým způsobem je možné ucházet se o místo v této jednotce, co příslušníci pořádkové jednotky dělají a jak vypadají psychologické a fyzické náborové testy. Instruktor lezení a parašutismu p. Brodský nás informoval o vybavení parašutistů, co si musí každý, kdo chce skákat s padákem pořídit, jak se o vybavení starat, kolik seskoků je možné uskutečnit a kolik to všechno stojí.

Brzy se můžete těšit i na příspěvky a dojmy z řad žáků!

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube