Praxe BPČ

Jak probíhala praxe bezpečáků v Boleticích a na střelnici PČR v Českém Krumlově?

V minulém týdnu probíhala první část školou organizované praxe třetího ročníku oboru Bezpečnostně právní činnost. Každý den jsme byli jinde a já jsem s potěšením konal dohled u všech akcí.

Pondělí bylo věnováno exkurzi na stanici Záchranné služby Jihočeského kraje. Nejprve jsme si prošli teorií první pomoci i přednáškou o fungování této organizace. Poté jsme si prakticky vyzkoušeli resuscitaci, přikládání nafukovacích dlah atd. Následně jsme se přesunuli na prohlídku sanitky a celou prohlídku jsme ukončili nahlédnutím do dispečinku.

Úterý bylo akční. Celý program byl zaměřen k nácviku sebeobrany pod vedením Bc. Petříka. Nejvíce se mi líbily páky s tonfou, poutací techniky a taktika při týmové práci v davu výtržníků. Zvláště chlapci si toto cvičení užívali a jistě by si to rádi zopakovali.

Středa byla velice deštivá. Díky tomu jsme si mohli natrénovat a opravdu si vychutnat zrychlený pěší přesun na delší vzdálenosti i v nepříznivém počasí a prověřit si tak morálně volní vlastnosti našich Bezpečáků. Cílem bylo dokázat si, že to dokážeme a následně se ještě jako bonus dozvědět něco o fungování VVP Boletice. Tento den jsem si nejvíc užil já a Bc. Petřík, ale ve skrytu duše doufám, že to ocenili i jiní.

Čtvrteční slunečný den jsme strávili na střelnici Policie ČR v Českém Krumlově. Tam se naopak muselo líbit snad všem. Nejenom že jsme si zastříleli a dozvěděli se něco o fyzické přípravě policistů, ale také jsme si užili opékání uzenin nad otevřeným ohněm pod policejním dohledem. S potěšení musím konstatovat, že se nikomu nic nestalo.

V pátek byl státní svátek, takže nad hrůzami druhé světové války mohl rozjímat každý individuálně a doma.

Celkově se mi praxe líbila. Chválím žáky 3. EB i všechny kolegy, kteří se na zajišťování podíleli a těším se na pokračování koncem měsíce.

MC

Fotky najdete i na našem facebooku ZDE.

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube