Jak se líbilo prvákům v Mauthausenu a Linzi?

Mauthausenský výlet

Tato reportáž bude popisovat výlet nás prváků, 1. JI i 1. IB, až do dalekých Horních Rakous.

Výlet začal v 8 hodin ráno. Autobus nás kolem 10. hodiny dovezl do bývalého koncentračního tábora Mauthausen. Počasí nám bohužel nepřálo, a tak jsme se společně s naším učitelem a zároveň průvodcem panem Albrechtem vydali do vnitřních prostor. Bylo vskutku zajímavé pozorovat místa, kde před 70 lety trpěly tisíce lidí. Prohlídku jsme ukončili v jakési galerii s exponáty toho, co se tam kdysi používalo, a průchodem krematoria.

Za vytrvalého deště jsme se vydali do města Lince. Naši cestu příjemně doprovázel pan učitel Albrecht svými poznámkami o historii města a jeho okolí. Jak jsme zjistili, Linec je opravdu krásné město, obohacené mnohými kulturními památkami a lidmi ochotnými poradit kudy kam za každého počasí.

Náš asi hodinový rozchod znepříjemnil protivný déšť. Po krátké procházce v okolí náměstí jsme se přesunuli přes krásný dlouhý most až do obrovské budovy Ars Elektronica Center. Tam se nás ujala průvodkyně s českými kořeny, paní Klimešová. Prohlídka muzea pro mne byla vcelku futuristická a zajímavá. Průvodkyně nám ukázala například mapu Lince promítanou na velkém plátně a ovládanou pomocí přejíždění infračerveného pera po malé knížce. Dále nám ještě předvedla počítač, který je možno ovládat pouze očima. Po těchto komentovaných prohlídkách jsme dostali půlhodinový rozchod, abychom se mohli v muzeu ještě sami porozhlédnout.  Nakonec společný snímek na památku a vydali jsme se autobusem zpátky domů.

Petr Moučka, 1. JI

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube