Exkurze Fronius

Jak se líbilo našim žákům na exkurzi v českokrumlovské firmě Fronius? 

Dne 6. 3. 2015 naše třída 2. FI v doprovodu s učiteli Mgr. Vladimírem Čížkem a Vítem Bednářem vyrazila na exkurzi do pobočky firmy Fronius sídlící v Českém Krumlově. V 8.00 jsme se všichni sešli na autobusovém nádraží v Českých Budějovicích a v 8.30 jsme již odjížděli směr Krumlov.

Exkurze začala několika přednáškami o firmě. V první přednášce nám zaměstnanci firmy představili, čím se společnost zabývá. Zájmy firmy se dělí na tři části: svařovací technika, solární elektronika a nabíjecí systémy. Fronius je v oblasti svařovací techniky globální technologický lídr na trhu v Evropě. V dalších dvou odvětvích firma tolik nevyniká.

Dále nám byl představen podnikový informační systém. Zjistili jsme, že firma využívá více operačních systémů. V praxi jsme mohli vidět informační systém HELIOS Orange, který je podniky nejvíce užívaný. Prezentací o tom, jakým způsobem si firma vede účetnictví, skončila teoretická část exkurze a konečně nám ukázali, jak firma vypadá zevnitř.

Provedli nás jednotlivými odděleními firmy a viděli jsme i serverovnu.

Pak už jen následoval odjezd zpět do Českých Budějovic.

Martin Sládek, 2. FI

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube