Přelom roku

a-balVážení a milí rodiče a přátelé školy,

vítám Vás netradičně o měsíc později v novém roce 2015. Doufám, že jste si všichni přes vánoční svátky alespoň trochu odpočinuli a načerpali dostatek sil, abyste rok 2015 a posledních pár měsíců roku Koně, podle čínského lunárního kalendáře, náležitě přivítali.

Musím říci, že naši žáci i pedagogové vstoupili nejen do nového roku s vervou a chutí. Poslední den před vánočními prázdninami se naše škola již tradičně, a tentokrát i jubilejně, vydala v pořadí na 10. zimní výstup na Kleť. Do poslední chvíle nebylo jasné, zda po vichřicích a první velkolepé sněhové nadílce minulého roku bude možné výstup uskutečnit. Nakonec vše dopadlo výborně. Cesta byla čistá a nic nebránilo tomu, aby se žáci a učitelé společně vydrápali až na vrchol. Počasí se nejen umoudřilo, ale dokonce nám nadělilo spíše jarní než zimní den. Sluníčko svítilo a místo sněžnic a kulichů byli k vidění žáci v tričkách a teniskách. Velké poděkování tak patří panu učiteli Cikánovi, který vše, jako každý rok, bravurně zorganizoval a dodal všem tak potřebnou motivaci. Fotografie z akce naleznete ve fotogalerii.

Další velké poděkování za jedinečnou reprezentaci školy a především obrovská gratulace patří našemu žákovi Danu Kotrčovi ze třídy 2. FI, který se pár dní před vánočními prázdninami zúčastnil prestižního celonárodního finále do Microsoft – Studentského trenérského centra, a to poté, co vyhrál krajské kolo. Finále se zúčastnilo 60 studentů z celé republiky. Dan si pro finále připravil elektronickou prezentaci a po velmi dlouhém dni a zodpovězení mnoha záludných otázek ze strany komise uspěl a stal se novým členem Studentského trenérského centra Microsoftu (ročník 2015 – 2016). Úžasný výsledek!

Po vánoční a novoroční odmlce jsme všichni vstoupili do prvního školního dne nového roku trochu opatrně, stále ještě opojeni klidem uplynulých svátků. Netrvalo to však dlouho a bylo vidět, že žáci se s chutí ponořili do plnění svých povinností, aby ještě před koncem prvního pololetí zvládli dohnat, co do té doby nestihli. Vysvědčení tak bylo pro většinu radostnou událostí a i počet udělených pochval nás opět utvrdil v přesvědčení, že naše práce má a vždy bude mít smysl. Na tomto místě bych ráda z pozice nováčka na této škole poděkovala všem našim ostatním nováčkům – prvákům za jejich píli a neutuchající chuť ukázat, co ve vás je. Myslím, že budu mluvit za všechny, když řeknu, že se z vás stává báječný kolektiv kreativních a otevřeně myslících lidí, a věřím, že svými výkony budete překvapovat i v již započatém druhém pololetí.

Po vysvědčení a krátkých jednodenních prázdninách se minulý pátek většina z nás sešla na maturitním plese třídy 4. BB. Nejen maturanti měli před začátkem plesu lidově řečeno srdce v kalhotách. I já jsem byla značně nervózní a plná očekávání, jak se ples vydaří. Hned v první minutě slavnostního předtančení, kterého se třída zhostila v duchu svého bezpečnostně-právního oboru, jsem ale věděla, že měsíce dlouhá dřina, kterou věnovali přípravě maturitního plesu, se jim mnohonásobně vrátí. Předtančení bylo jedním slovem famózní, maturitní video geniální a při slavnostním nástupu jsem už musela zamáčknout i slzu. Byli jste výborní, opravdu se vám to moc povedlo, a všem, kteří jste se podíleli na organizaci plesu, posílám ohromnou gratulaci! Vy, kteří jste tam nebyli, nezoufejte. Brzy se na našem webu objeví fotografie a snad i nějaké to video.

Závěrem bych ráda za celý pedagogický sbor poděkovala svému kolegovi Bc. Jiřímu Švehlovi, který ke konci pololetí odešel, a to především za inspiraci, kterou nám i žákům denně přinášel, a že se vždy snažil být tím nejlepším učitelem, jakého si žáci mohli přát. Hodně štěstí na další cestě!

Jak je vidět rok koně byl podle očekávání skutečně rychlý, překotný a plný nevyzpytatelné energie, ze které vzešly báječné myšlenky a nápady. Běželi jsme jako o závod, abychom dosáhli svých cílů. Ještě pár týdnů se můžeme radovat z této nabité atmosféry a zároveň napjatě očekávat, až koně v cíli jeho cesty vystřídá klidnější, rozvážnější a harmoničtější koza. Možná nebudeme tento rok svědky inovativních a překvapujících činů, ale věřím, že využijeme vyrovnanost a jistou tvrdohlavost kozy k dokončení již započatých úkolů a budeme s rozmyslem přistupovat k úkolům novým, abychom se vzájemnou spoluprácí posunuli zas o kousek dál.

Těším se na tento rok s Vámi všemi a věřím, že nám i nadále bude spolu dobře.  Již za 14 dní nás čeká další maturitní ples – našich čtvrťáků „ajťáků“. Z toho mála, co odtajnili, to bude stát za to!

Tak brzy na viděnou!

Dita Schönbeková