Putovní přednášky MFF UK na SŠIPS

DSC01309Ve čtvrtek 4. 12. 2014 se uskutečnila přednáška v rámci oboru IT, kterou prezentovali studenti Karlovy Univerzity v Praze. Pro zajištění lepší komunikace mezi přednášejícími a studenty naší školy byly tematické okruhy jednotlivě prezentovány, pro každý ročník zvlášť.

Měl jsem velkou výhodu, že jsem se mohl zúčastnit postupně všech prezentací a na základě toho zjistit, kolik se ještě musím do budoucna naučit. Některé prezentace byly pro mne velice zajímavé, například „(Ne)bezpečnost v počítačových sítích“. Téma, které je v dnešní době velice aktuální, i pro širokou veřejnost.

DSC01311Další přednáška, která mě zaujala, byla „Od Algoritmu k procesu“, protože to byla jediná přednáška, o které jsem měl již určité  znalosti z výuky ve škole. Na některých přednášejících byla znát nervozita, kterou přisuzuji menším zkušenostem s prezentováním před větším počtem posluchačů, ale výborné znalosti se jim nedají upřít. Po oficiálním ukončení prezentací mohli studenti klást přednášejícím dotazy týkající se přednášek. V té době v sále zůstala jen hrstka studentů a z nervózního přednášejícího se v tu chvíli stal sebejistý člověk, který mi v tu chvíli připadal jako kamarád z vyššího ročníku naší školy. Povídali jsme si nejen o jejich prezentacích, ale i o škole a studentském životě v Praze.

Závěrem bych chtěl říci, že jsem zjistil, kolik se toho budu muset naučit, a že vlastně ještě nevím vůbec nic.

Záznamy přednášek naleznete na YouTube kanálu školy.

David Přemil, 1. JI