Robosoutěž 2014 (5.DÍL)

10836166_765463760191574_932610741_n

Movembeři řádně oslavili svůj úspěch v tamější samoobsluze. Ale ještě bylo brzy na větší oslavu. Stále museli něco dokázat. Vrátili se do sálu, odevzdali robota do depa a sedli na svá místa. Jediné co mohly, bylo čekat. Sledovali své soupeře, jak se likvidují mezi sebou. Zkušení hráči drtili své nepřátele bez sebemenší šance. Někteří vyhráli jen díky diskvalifikaci soupeře, protože sami příliš nenajeli. A pak přišla řada na ně.

Hrdě vstali a připraveni svého soupeře porazit, postavili svého robota do bojiště. Zápas začal. Vyrazili téměř současně. Movember se zastavil před stěnou, chvíli diváky napínal, co udělá. Pak se otočil a pokračoval v cestě. U další zdi však zachyboval. Špatně se otočil a vracel se zpátky! Soupeř mezitím sbíral hromadu bodů. V týmu zavládlo hrobové ticho. Proč se to stalo?
A pak, jak rána z nebes, se robot rozhodl. Provedl úžasnou zpátečku do uličky. Programátor řekl, že tohle v programu snad ani nebylo. Movember se vrátil na trasu plnou bodů. Zatímco soupeřův stroj naboural a dál se nehnal – věřil ve svůj počet bodů a počáteční nezdar Movembera -, zápas nabíral na napětí. Diváci počítali vteřiny. Vlastně všichni koukali na čas. Movember si brázdil cestou plnou nevyzvednutých bodů. Odzvonilo. Sečetli body a prozatím Movembeři vyhrávali o několik bodů. Nikterak velká sláva.
Hráči se připravili na místa, druhé kolo brzy začne. Odstartováno. Movember se opět zastavil před první zdí. Rozhlédl se a pak – se nepohnul! Stál namístě jako přibitý. Movembeři tušili, co se stalo. Již delší bodu se báli téhle možnosti, hlavně konstruktér. Bál se toho, co bude potřeba udělat. Došli baterie…
Šance na postup do semifinále se zdála mizivá. Avšak stále existovala. Stačilo udržet bodový náskok. Nyní, i přes velmi rychlý konec, vedli stále o šest bodů. Už jen pět bodů. Čtyři. Tři…
A pak se soupeřův stroj dostal do problému. Bez přestání boural do stěny, vrátil se a zase naboural. Napětí mezi diváky vzrostlo. Dokáže nasbírat ještě dva body?
Vteřiny ubíhaly a stále se motal v kruhu. Movembeři se ukázali jako zákeřní soupeři, kteří nepřáli nikomu. Konec oznámil gong. Movembeři vyhráli!
Teď měli sotva čtvrt hodiny na výměnu baterii. Nejdříve je však museli sehnat. Nikdo v budově nevlastnil tužkové baterie. A tak dva členi týmu vyrazili ven na nákupy. Za pár minut se vrátil první z nich uřícený a podal je konstruktéru. S výrazem ve tváři, jako by někoho nejraději zavraždil, vytrhával postupně pojistky robota. Poté, co sundal několik součástek, vší silou rozerval klec kolem kostky. S pomocí ostatních členů se mu podařilo vyndat kostku ze spárů stroje. Rychle baterky vyměnili a robota poskládali do hromady. Stihli to akorát. V dalším kole šli na řadu.

10811659_765464530191497_1831161796_nJako soupeř se jim postavil tým, který svou návštěvou poctil tamější síně i v předchozích kolech. Díky výměnným kolům se nemusel otáčet, což znatelně snižovalo potřebný čas na dokončení. První kolo zajeli téměř totožně, oponenti byli lehce ve výhodě.
Poslední kolo. Rozhodovalo se, kdo půjde do finále. Po celou druhou jízdu si držel soupeřův tým lehký náskok, avšak Movember se stále držel. A pak – naboural do zdi a najel na ní!
Komentátor nás politoval, diváci vydali tiché zklamání a soupeři ukázali zákeřný úsměv. Avšak tým Movember s tímhle počítal. Proto dávno předtím přidal jejich konstruktér menší komponentu, která zabránila robotu se plně převrátit a popojet zpátky po kolech. Jediný zádrhel byl v programu; robot musel motorem nejdříve projet celou trať na délku, než se pustil záchranný blok programu. Vteřiny ubíhaly. A pak, skutečně, robot couvnul! Diváci, kteří mu již nedávali žádnou naději, opět zpozornili. Komentátor to ocenil patřičnou hláškou. Avšak – opět narazil.
Zbývalo jen několik vteřin. Stačilo sebrat rovinku, kterou měl před sebou. Movembeři počítali jako zběsilí. Osm. Sedm…
Robot se vrátil na pevnou zem a rozjel se do vítězné uličky. Výhra na dosah!
Z reproduktorů se ozval zvuk připomínající gong. Komentátor ukončil zápas. Chybělo jen pár bodů! Mít tak pár vteřin navíc!
Diváci odměnili poražený tým ohlušujícím potleskem. Zábavnější a zároveň napínavější zápas předvedl snad jen tým Dream Team před týdnem. Urychleně opustili herní síň a vydali se na nádraží.
Movembeři si celou akci náramně užili a ve zdraví dorazili domů.

Výslovné poděkování patří mistru Davidovi Matouškovi za poskytnutí fotek a za vedení týmu.

Konstruktér, kronikář Movember týmu
Jaroslav Dibitanzl (4.CI)

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube