Týden vědomostních aktivit

Vážení a milí rodiče,

obracím se na Vás po čase, abych Vás informovala o aktivitách, které nám přinese nadcházející týden. Doufám, že jste i přes blížící se zimu stále plni optimismu a těšíte se ze studijních a jiných úspěchů svých dětí. Mnohé z nich nám v uplynulých týdnech udělaly velkou radost, když obsadily přední místa v několika soutěžích, piškvorky a futsalová liga, a všem tak ukázaly svou sílu a důvtip a předvedly, že jsou výborně připraveny bojovat za tým a za věc, na které jim záleží.

A abychom udrželi ručičku vah v rovnováze a nevěnovali se jen aktivitám mimoškolním, v příštím týdnu nás čeká hned několik zkoušek, které odhalí, zda naši žáci dosáhnou na pomyslný první stupínek i při aktivitách čistě vědomostních.

V úterý 18. 11. 2014 od 13:20 do 14:55 se žáci 4. CI zúčastní maturitního tréninku z matematiky, němčiny a angličtiny. Ve středu 19. 11. 2014 od 8:00 do zhruba 9:15 si pak vyzkouší maturitu nanečisto z češtiny a literatury.

Žáci 4.BB se maturitního tréninku z češtiny zúčastní ve středu 19. 11. 2014 od 8:00 do zhruba 9:15. Od 10:50 je pak čekají zkoušky z němčiny, matematiky a angličtiny.

Maturitní testy nanečisto již tradičně pořádá každý rok SCIO ve spolupráci s MŠMT. Maturita nanečisto je nejlepším způsobem, jak mohou žáci zhodnotit své dovednosti, znalosti a schopnosti a najisto se rozhodnout, z jakých předmětů chtějí maturovat. Zároveň jim testy umožní poznat strukturu a formu samotného testování. Při maturitě načisto tak nebudou zaskočeni nečekanými problémy v zadání nebo samotném testu a budou moci naplno uplatnit své vědomosti. Pochopení zadání a osvojení si jisté automatičnosti při vypracovávání testů je totiž polovina úspěchu. Zároveň testy nanečisto poodhalí, kde mají žáci rezervy a na co by se měli při studiu více zaměřit, aby úspěšně složili maturitní zkoušku v řádném termínu. Věnujte také prosím pozornost konkrétním učebním pomůckám, které si mohou vaše děti ke zkouškám přinést. Detailní informace naleznete na www.scio.cz. Poplatek za jeden test a jeden předmět je 50 Kč. Češtinu hradí za žáky škola. Při školním testování si žáci tedy hradí jen jeden další předmět. Pokud byste si chtěli objednat testy domů i z dalších předmětů, neváhejte nás kontaktovat.

Aby toho nebylo málo, šanci dále excelovat dostanou znovu ti nejlepší. Ve středu 19. 11. 2014 od 9:30 do 10:30 hodin se ve škole uskuteční též olympiáda v anglickém jazyce „Angličtinář roku“, která je otevřena napříč obory a ročníky. Vybraní žáci již o své nominaci vědí.

Za celý pedagogický sbor tak přeji nejen jim, ale i všem čtvrťákům jasnou hlavu, hodně sil a štěstí. Bude to náročné, ale věřím, že výsledky, ať už budou jakékoli, poslouží jako motivace k dalšímu studiu.

Na závěr se musím vrátit k tomu, co jsem Vám slíbila v minulém příspěvku. Víte, jak se podle mobilu pozná, že člověk není nejmladší? Je to jednoduché – podle barvy. V dnešní době je smartphone již záležitostí mezigenerační. Není to tedy typ ani značka smartphonu, který odhaluje uživatelův věk, ale jeho barva. Všimla jsem si, že barva černá – čili barva, která je nejtypičtější barvou telefonu pro generaci 30+, mezi dětmi neletí. Preferují výrazné barvy a motivy. Chcete-li se tedy trochu přiblížit svým dětem a zároveň udělat něco pro své omlazení, zajděte do nejbližšího obchodu a investujte do růžového nebo křiklavě žlutého krytu. Pokud Vám to Vaše společenské postavení zcela neumožňuje nebo nechcete-li před kolegy vypadat, jako že jste se zbláznili, vsaďte alespoň na bílou barvu. Vlastně všechno kromě černé bude fajn.

S přáním úspěšného a poklidného zbytku týdne

Dita Schönbeková

MT_pro_rodice

Více informací o SCIO testech naleznete pod těmito odkazy:

https://www.scio.cz/download/MT/Pruvodce_Sciotestovanim_pro_studenty.pdf

https://www.scio.cz/download/skoly/MT/Blizsi_informace_o_testech.pdf

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube