Jeden den s informatikou 2014

Tak jako každý rok i letos se žáci třetího ročníku oboru Informační technologie účastnili informatického dne na Univerzitě Karlově v Praze. Jako vždy připravila Matematicko-fyzikální fakulta program plný zajímavých přednášek a ukázek činnosti v oblasti informatiky.

Žáci se setkali s tématy jako je například programování umělé inteligence ve hrách, principy výkonného hardware a 3D tisku, objevování geometrie v běžném životě, hledání chyb v programech a dalšími. Hlavním tématem dne bylo programování robotů na odborném workshopu vedeném studenty „MatFyzu“.

Žáci měli možnost využít svých dosavadních zkušeností z programování a naučit roboty sledovat černou linii na obtížném plánu jízdní dráhy. Celá akce je určena především studentům středních škol z celé republiky. Kromě odborné stránky je zároveň nenásilnou ukázkou výuky na vysoké škole, která se může stát dalším cílem našich žáků po maturitě.

Mgr. Michala Křížová