Jeden den s informatikou 2014

Tak jako každý rok i letos se žáci třetího ročníku oboru Informační technologie účastnili informatického dne na Univerzitě Karlově v Praze. Jako vždy připravila Matematicko-fyzikální fakulta program plný zajímavých přednášek a ukázek činnosti v oblasti informatiky.

Žáci se setkali s tématy jako je například programování umělé inteligence ve hrách, principy výkonného hardware a 3D tisku, objevování geometrie v běžném životě, hledání chyb v programech a dalšími. Hlavním tématem dne bylo programování robotů na odborném workshopu vedeném studenty „MatFyzu“.

Žáci měli možnost využít svých dosavadních zkušeností z programování a naučit roboty sledovat černou linii na obtížném plánu jízdní dráhy. Celá akce je určena především studentům středních škol z celé republiky. Kromě odborné stránky je zároveň nenásilnou ukázkou výuky na vysoké škole, která se může stát dalším cílem našich žáků po maturitě.

Mgr. Michala Křížová

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube