Adaptační kurz BPČ

A MYSLÍTE, ŽE BYLA SRANDA? 😀

Dne 1. 9. 2014 skončily pro většinu přátel, bývalých spolužáků nebo i pro někoho z rodiny krásné letní prázdniny.

Naše škola, jako jedna z mála, jela na adaptační kurz. Skupina studentů informačního oboru odjela na Zadov, a my, jakožto „bezpečáci“, jsme vyrazili toho deštivého rána na Lipno. Počasí nám tedy moc nepřálo, ale i přesto, a myslím, že můžu mluvit za většinu z nás, jsme si to náramně užili.

První den jsme spíše hráli jen hry na seznámení,  aby prváci viděli, kteří lidé patří k nim do třídy, a kdo patří do druháku. Určilo se 7 kapitánů, a pak vzniklo losováním 7 týmů. Každý tým si musel vymyslet bojový pokřik, který jej bude provázet do konce pobytu, a své jméno. Rozcvička, každé ráno nebyla příjemná, a ani nikdy příjemná nebude, ale je to rozcvička, nedá se svítit, prostě tu vždy je a bude.

Nejlepším zážitkem pro všechny byl výstup na Stezku korunami stromů. Sice nebylo vidět nijak daleko, protože bylo „mlhavo“, ale i tak jsme si to všichni užili a vychutnali si ten krásný pohled na Lipno.

Ptali se mě, jaký je rozdíl mezi tím být druhák a prvák, a co je lepší. Přemýšlela jsem dlouho. Vlastně ale stále nevím, protože jak je na tomto světě zvykem, vše má svá pro a proti. Pro prváka je dobré to, že poznává nové lidi, možná nové kamarády, někdy i staré známé. Druháci už nejedou jako nový kolektiv, spíše jako pár skupinek lidí, co se spolu baví. Z tohoto pohledu se mi více líbilo jet jako prvanda. Více zážitků, více zkušeností. Každý to ale může vidět jinak, tohle je pouze můj názor. Každopádně si myslím, že by se každý měl povinně zúčastnit tohoto kurzu, protože to je jedna z těch dobrých akcí u nás na škole.

                                                                                     Šárka Sýkorová, 2.GB

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube