ORIENTAČNÍ BĚH 2014

OB1   OB2

Vážení a milí rodiče a přátelé školy,

tentokrát jsem si dovolila oslovit Vás všechny, protože událost, na kterou bych Vás tímto ráda pozvala, je určena široké veřejnosti, včele s našimi současnými a perspektivními žáky.

Čas léta je nenávratně pryč, a my se stále častěji musíme poránu halit do hřejivých kabátů a mikin. Září je čas, kdy se snažíme zachytit poslední teplé paprsky slunce, a vzpomínáme na léto plné dovolených, moře a nezapomenutelných zážitků. Je to čas, kdy po večerech přikládáme první polínka do čerstvě vyčištěného krbu a uleháme s pocitem, že „zase až za rok“.

V této melancholické letními vzpomínkami naplněné době by si jistě nejeden z nás rád připomněl čas strávený venku za dlouhých teplých dnů, krásu čerstvého vzduchu a voňavé trávy. Protože i my jsme stále plni elánu z příjemně stráveného léta, odpočati a zároveň nadšeni z nového začátku, rádi bychom Vám nabídli možnost si alespoň na chvíli zavzpomínat na báječné léto plné outdoorových aktivit a pozvat Vás na již 3. ročník orientačního běhu ve Stromovce, který naše škola pořádá.

Běh se uskuteční 22. září 2014 od 12:00 hodin. Tak jako se cíleně snažíme rozvíjet dobré vztahy mezi našimi žáky a úzce spolupracovat s Vámi, rodiči, tak chceme posunout hranice ještě dál a rozvíjet dobré vztahy i na další úrovni, s našimi perspektivními žáky. Věříme, že správný výběr té správné střední školy, nemůže být otázkou náhody, ale důkladného poznání, co škola nabízí. Pořádáním orientačního běhu Vám chceme ukázat, že škola může fungovat dobře a dokonce i lépe, funguje-li na principu všestranné spolupráce, rodinné atmosféry a s neutuchající chutí jít stále dopředu, stále se rozvíjet. Orientační běh Vám umožní poznat pedagogy, kteří mají vliv na rozvoj Vašeho dítěte v uvolněném, přátelském a neformálním prostředí.

Samotný běh je určen všem žákům základních škol jihočeského kraje ve spolupráci s žáky naší školy. I Vy budete srdečně vítání, zúčastníte-li se jako diváci, přijdete-li podpořit svého potomka, seznámit se s ostatními rodiči, vyměnit si tolik cenné zkušenosti s výběrem správné střední školy s těmi, které to teprve čeká, a v neposlední řadě zavzpomínat na prchající léto. Na vítěze ve třech kategoriích – družstva ZŠ, družstva SŠIPS a smíšené dvojice, čekají hodnotné ceny za finanční podpory Oberbank.

Budeme se těšit na Vás, Vaše děti a naše žáky, současné i budoucí.

Dita Schönbeková