Vítejte v novém školním roce

vitezove   IT4

Vážení a milí rodiče,

z pověření paní ředitelky Mgr. Kateřiny Cikánové Pánové a za celý pedagogický sbor ­­bych Vás velmi ráda přivítala v novém školním roce, a to prostřednictvím nového školního blogu „Okénko pro rodiče“. Cílem tohoto blogu je seznámit Vás s aktivitami školními i mimoškolními, přiblížit Vám atmosféru místa, kde Vaše děti tráví třetinu až polovinu svého všedního dne, pobavit Vás a nabídnout témata k zamyšlení.

Chceme Vám dát příležitost dozvědět se něco víc o Vašich dětech, o životě o přestávkách, v kabinetech a v učebnách. Chceme, abyste se zde vždy cítili příjemně, žádaně a abyste měli pocit, že stojíme o Váš názor a pohled na věc. Nechceme být další školou v řadě, kde se život doma a život ve škole navzájem vylučují. Chceme tyto dva světy propojit a nabídnout tak „našim“ dětem možnost uceleného tvůrčího rozvoje. Zodpovědnost za úspěch dětí neseme společně. Žáci, rodiče a učitelé tvoří zásadní trojúhelník, který může být naplněn úspěchem, jen když budeme navzájem spolupracovat a doplňovat se.

Teď když je první školní týden úspěšně za námi, mohu s jistotou říct, že jsme do prvního září vykročili pravou nohou. První ročníky se s  neuvěřitelnou lehkostí zapojily do školního dění, starší žáci ukázali svou velkorysost a ochotu jim pomoci se začlenit.

Jak jistě víte, uplynulý týden se konaly dva adaptační kurzy prvních a druhých ročníků rozdělené podle oborů. Ajťáci jeli na Zadov, bezpečáci na Lipno. I přes nepříznivé počasí, kdy slovy ajťáků „mrzlo a skoro padal sníh“ (ve skutečnosti bylo kolem 13°C), se s menšími obměnami uskutečnil plánovaný program. Ajťáci ukázali, že ani v dešti jim ranní rozcvička není cizí a projevili stejnou fyzickou zdatnost, jakou bychom čekali hlavně u bezpečáků. Ti naopak svou chutí účastnit se všech zdánlivě neakčních indoor činností v rámci seznamovacích aktivit prokázali, že se nebojí ani řešení komplexních problémů.

Všichni žáci nám pak svou téměř stoprocentní účastí na čtvrtečním filmovém představení udělali nesmírnou radost, a znovu nám dokázali, že jejich zájem a naše snaha se v žádném případě nevylučují, a že naše spolupráce může a bude nadále fungovat, budeme-li všichni, včetně Vás, rodičů, mít jeden cíl – nejlepší možné prostředí pro výchovu a vzdělání našich dětí, aby se z nich stali zodpovědní a samostatní jedinci, kteří si budou vážit sami sebe i ostatních.

Doufám, že tento školní rok bude jedním z nejúspěšnějších a velmi se těším na naší budoucí spolupráci. Vy se již příští týden můžete těšit na další okénko do světa naší školy.

Dita Schönbeková