Vítejte v novém školním roce

vitezove   IT4

Vážení a milí rodiče,

z pověření paní ředitelky Mgr. Kateřiny Cikánové Pánové a za celý pedagogický sbor ­­bych Vás velmi ráda přivítala v novém školním roce, a to prostřednictvím nového školního blogu „Okénko pro rodiče“. Cílem tohoto blogu je seznámit Vás s aktivitami školními i mimoškolními, přiblížit Vám atmosféru místa, kde Vaše děti tráví třetinu až polovinu svého všedního dne, pobavit Vás a nabídnout témata k zamyšlení.

Chceme Vám dát příležitost dozvědět se něco víc o Vašich dětech, o životě o přestávkách, v kabinetech a v učebnách. Chceme, abyste se zde vždy cítili příjemně, žádaně a abyste měli pocit, že stojíme o Váš názor a pohled na věc. Nechceme být další školou v řadě, kde se život doma a život ve škole navzájem vylučují. Chceme tyto dva světy propojit a nabídnout tak „našim“ dětem možnost uceleného tvůrčího rozvoje. Zodpovědnost za úspěch dětí neseme společně. Žáci, rodiče a učitelé tvoří zásadní trojúhelník, který může být naplněn úspěchem, jen když budeme navzájem spolupracovat a doplňovat se.

Teď když je první školní týden úspěšně za námi, mohu s jistotou říct, že jsme do prvního září vykročili pravou nohou. První ročníky se s  neuvěřitelnou lehkostí zapojily do školního dění, starší žáci ukázali svou velkorysost a ochotu jim pomoci se začlenit.

Jak jistě víte, uplynulý týden se konaly dva adaptační kurzy prvních a druhých ročníků rozdělené podle oborů. Ajťáci jeli na Zadov, bezpečáci na Lipno. I přes nepříznivé počasí, kdy slovy ajťáků „mrzlo a skoro padal sníh“ (ve skutečnosti bylo kolem 13°C), se s menšími obměnami uskutečnil plánovaný program. Ajťáci ukázali, že ani v dešti jim ranní rozcvička není cizí a projevili stejnou fyzickou zdatnost, jakou bychom čekali hlavně u bezpečáků. Ti naopak svou chutí účastnit se všech zdánlivě neakčních indoor činností v rámci seznamovacích aktivit prokázali, že se nebojí ani řešení komplexních problémů.

Všichni žáci nám pak svou téměř stoprocentní účastí na čtvrtečním filmovém představení udělali nesmírnou radost, a znovu nám dokázali, že jejich zájem a naše snaha se v žádném případě nevylučují, a že naše spolupráce může a bude nadále fungovat, budeme-li všichni, včetně Vás, rodičů, mít jeden cíl – nejlepší možné prostředí pro výchovu a vzdělání našich dětí, aby se z nich stali zodpovědní a samostatní jedinci, kteří si budou vážit sami sebe i ostatních.

Doufám, že tento školní rok bude jedním z nejúspěšnějších a velmi se těším na naší budoucí spolupráci. Vy se již příští týden můžete těšit na další okénko do světa naší školy.

 

Dita Schönbeková

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube