Exkurze u Policie za SŠIPS Prezentiádu

Ve spolupráci s Policí ČR a sdružením SCG, pořádajícím celorepublikovou soutěž Prezentiáda, které se naše škola také zúčastňuje, se paní učitelce Michale Křížové a panu učiteli Jiřímu Švehlovi povedlo zorganizovat SŠIPáckou Prezentiádu. Soutěž se týkala tvorby prezentací a jejich předvedení a byla určena žákům osmých a devátých ročníků základních škol. Soutěžní příspěvky, PowerPointové prezentace, musely naplnit téma „Pomáhat a chránit.“

K přihlášení a následnému vítězství ZŠ Tomáše Gariqua Masaryka z Českého Krumlova stačil jen zapálený učitel, tříčlenný tým, v tomto případě složený ze samých kluků, a samozřejmě zajímavá prezentace na zadané téma. Hodnotila se jak IT část prezentace, tak část odborná. Výherci se zúčastnili exkurze do Českého Krumlova, kde se nachází nejmodernější centrum policie v Jihočeském kraji.

Společně jsme s panem učitelem Cikánem měli možnost nahlédnout do této budovy. Celým areálem nás provedla mluvčí policie paní Kozoňová. Začali jsme pořádkovou jednotkou, jejíž dva ochotní členové nám ukázali zbraně, výstroj, kterou si mohli kluci i vyzkoušet, a také lékárnu. Vše jsme si mohli osahat nebo vyzkoušet. Poté ještě následovala prohlídka zásahového policejního auta. Nato jsme se přemístili k policejním psovodům. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých věcí, např.: že výchova psa není žádná levná záležitost a většina psovodů se svým psům věnuje i v civilu. Na závěr celé exkurze si celá naše skupina vyzkoušela dvoje brýle. Jedny simulovaly opilost (1, 2 promile alkoholu v krvi) a druhé vliv drog. Složit kostky s těmito brýlemi nebyla vůbec lehká záležitost.

Doufáme, že se celá exkurze soutěžícím líbila stejně jako nám. Děkujeme Policii ČR za možnost nahlédnout do zákoutí jejich pracoviště a za spolupráci při soutěži.

Novotná Erika, 2. EB

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube