Sporty pro nesportovce

Kdo tvrdí, že sportovat se dá ve škole pouze v tělocvičně, je na omylu. V učebnách Střední školy informatiky a právních studií, o.p.s. se 24. 2. 2014, jako každý rok, uskutečnil turnaj E-Sport. Studenti ZŠ Kaplice, ZŠ Frymburk, ZŠ Dubné a Biskupského gymnázia J. N. si společně poměřili síly ve hrách League of Legend a Trackmania 2 : Stadium.
Celé herní dopoledne bylo napínavé, plné plánování a příprav strategií ze strany hráčů. Ani ve vzácných chvílích odpočinku se studenti nenudili. K dispozici jim byla 3D tiskárna, která v průběhu turnaje pilně tiskla ukázky pro předpolední přednášku o 3D tisku.

A jak to vše dopadlo? Již od začátku první hry bylo jasné, že Biskupské gymnázium bude těžkým protivníkem, avšak ani ostatní školy nezůstávaly pozadu. Musíme ocenit žáky ZŠ Kaplice, kteří předvedli několik nádherných akcí, nicméně ani ty nestačily na poražení jejich nejsilnějšího protivníka – žáky z Bigy, kteří neprohráli jediný zápas, a tím vyhráli celý turnaj. Vítěze a ostatní účastníky, včetně jejich škol, jistě potěšily získané ceny. Nejúspěšnější škola získala robotickou stavebnici Lego Mindstorms EV3 od společnosti Lego, druhá škola dostala laserovou multifunkční tiskárnu od budějovického Starnetu a hodnotné ceny pro jednotlivce věnoval Gigacomputer.

Všem partnerům, soutěžícím i jejich vyučujícím děkujeme za účast, podporu v soutěži a doufáme, že si celý turnaj i přednášku užili stejně jako náš organizační tým.

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube