Jeden den s informatikou

Bylo úterý 24. září 2013. Před branami Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze stály 3. a 4. ročníky naší školy. Čekal je den naplněný informatikou.

„MATFYZ“ se opět naplnil žáky nejrůznějších středních škol. Někteří tu byli poprvé. V programu jsme měli možnost vybrat si přednášky, které nás zajímaly. Náš učitelský doprovod, v sestavě paní učitelky Křížové a pana učitele Čížka, nám naplánoval nejprve zajímavé workshopy,a tak musely přednášky chvíli počkat.

Na první zastávce za dveřmi v prvním patře nás čekal program s názvem Legoroboti. Rozdělili jsme se do týmů a měli za úkol naprogramovat robotka tak, aby jezdil dopředu, dozadu a podle černé barvy do osmičky. Všichni jsme se pobavili, zasmáli se, a dokonce jsme dokázali, že umíme pracovat v týmu. Druhá zastávka byla v přízemí budovy a tam poučení o tom, jak se tvoří 3D animace. Poté jsme v sobě museli probudit fantazii a vytvořit vlastní krátký film v programu StoryFactory, ve kterém 3D filmy vznikají.
Pro odlehčení náročné studentské akce nás učitelé vzali na kávu do celosvětově známého Starbucks.

Celý den s naší „kamarádkou“ informatikou proběhl v dobré náladě a za krásného počasí. Na závěr patří dík škole za to, že nám tuto exkurzi zařídila a učitelskému doprovodu, za jejich starost a spolehlivost. A žákům nižších ročníků vzkazujeme: Máte se na co těšit!

Sandra Ludačková (4. AI)