Jeden den s informatikou

Bylo úterý 24. září 2013. Před branami Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze stály 3. a 4. ročníky naší školy. Čekal je den naplněný informatikou.

„MATFYZ“ se opět naplnil žáky nejrůznějších středních škol. Někteří tu byli poprvé. V programu jsme měli možnost vybrat si přednášky, které nás zajímaly. Náš učitelský doprovod, v sestavě paní učitelky Křížové a pana učitele Čížka, nám naplánoval nejprve zajímavé workshopy,a tak musely přednášky chvíli počkat.

Na první zastávce za dveřmi v prvním patře nás čekal program s názvem Legoroboti. Rozdělili jsme se do týmů a měli za úkol naprogramovat robotka tak, aby jezdil dopředu, dozadu a podle černé barvy do osmičky. Všichni jsme se pobavili, zasmáli se, a dokonce jsme dokázali, že umíme pracovat v týmu. Druhá zastávka byla v přízemí budovy a tam poučení o tom, jak se tvoří 3D animace. Poté jsme v sobě museli probudit fantazii a vytvořit vlastní krátký film v programu StoryFactory, ve kterém 3D filmy vznikají.
Pro odlehčení náročné studentské akce nás učitelé vzali na kávu do celosvětově známého Starbucks.

Celý den s naší „kamarádkou“ informatikou proběhl v dobré náladě a za krásného počasí. Na závěr patří dík škole za to, že nám tuto exkurzi zařídila a učitelskému doprovodu, za jejich starost a spolehlivost. A žákům nižších ročníků vzkazujeme: Máte se na co těšit!

Sandra Ludačková (4. AI)

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube