Oberbank Orientační běh pro ZŠ

Poslední zářijový den bylo v českobudějovickém parku Stromovka opravdu rušno. Parkem se nesla vůně kávy, na trávě se rozprostírala měřící technika, uprostřed palouku se tyčil zahradní altánek a všude bylo k vidění mnoho mladých sportovců. Desítky chlapců a dívek osmých a devátých ročníků se zúčastnily pod dohledem svých učitelů orientačního běhu, který pro ně pořádala Střední škola informatiky a právních studií. Partnery závodu byly společnosti Oberbank, Střelnice Borek, Paintball ČB a Kaufland.

Zúčastnily se celkem tři školy – ZŠ a ZUŠ Bezdrevská, ZŠ a MŠ L. Kuby a ZŠ a MŠ Křemže. O hodnotné ceny se soutěžilo v celém areálu parku a to vždy v tříčlenných družstvech. Závodníci byli vybaveni mapou, s jejíž pomocí hledali předem určená stanoviště. Za každé vynechané stanoviště čekala družstvo časová penalizace, a tak se ukázalo, že  důležitější než rychlost je rozvážnost závodníků.

S nejlepším časem dorazil do cíle tým ZŠ a ZUŠ Bezdrevská, druhou příčku obsadilo družstvo ZŠ a MŠ L. Kuby a třetí post vybojovala opět ZŠ a ZUŠ Bezdrevská. Celá akce proběhla bez zranění a těšila se i zájmu kolemjdoucích. Přestože se počasí s ohledem na roční dobu vcelku vydařilo, byla některým z nás opravdová zima. Proto jsme byli všichni rádi, že byl po celou dobu závodu k dispozici stánek s horkými nápoji. Další soutěže pro žáky základních škol proběhnou v rámci veletrhu Vzdělání a řemeslo na budějovickém výstavišti na konci listopadu.

                                                                                                                          Kateřina Šmajclová (4.AI)

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube