Oberbank Orientační běh pro ZŠ

Poslední zářijový den bylo v českobudějovickém parku Stromovka opravdu rušno. Parkem se nesla vůně kávy, na trávě se rozprostírala měřící technika, uprostřed palouku se tyčil zahradní altánek a všude bylo k vidění mnoho mladých sportovců. Desítky chlapců a dívek osmých a devátých ročníků se zúčastnily pod dohledem svých učitelů orientačního běhu, který pro ně pořádala Střední škola informatiky a právních studií. Partnery závodu byly společnosti Oberbank, Střelnice Borek, Paintball ČB a Kaufland.

Zúčastnily se celkem tři školy – ZŠ a ZUŠ Bezdrevská, ZŠ a MŠ L. Kuby a ZŠ a MŠ Křemže. O hodnotné ceny se soutěžilo v celém areálu parku a to vždy v tříčlenných družstvech. Závodníci byli vybaveni mapou, s jejíž pomocí hledali předem určená stanoviště. Za každé vynechané stanoviště čekala družstvo časová penalizace, a tak se ukázalo, že  důležitější než rychlost je rozvážnost závodníků.

S nejlepším časem dorazil do cíle tým ZŠ a ZUŠ Bezdrevská, druhou příčku obsadilo družstvo ZŠ a MŠ L. Kuby a třetí post vybojovala opět ZŠ a ZUŠ Bezdrevská. Celá akce proběhla bez zranění a těšila se i zájmu kolemjdoucích. Přestože se počasí s ohledem na roční dobu vcelku vydařilo, byla některým z nás opravdová zima. Proto jsme byli všichni rádi, že byl po celou dobu závodu k dispozici stánek s horkými nápoji. Další soutěže pro žáky základních škol proběhnou v rámci veletrhu Vzdělání a řemeslo na budějovickém výstavišti na konci listopadu.

Kateřina Šmajclová (4.AI)