Paintball 2013

no images were found

Ve čtvrtek 25. dubna, kdy stateční studenti 4. ročníku skládali praktické maturitní zkoušky, vyrazila část jejich mladších kolegů do „válečné zóny“. Krásné ranní počasí slibovalo parádní zážitek pro všech 45 studentů, kteří před sebou měli válečné dopoledne v Paintball centru Borek.

Po příjezdu MHD na konečnou stanici linky č. 2 Borek točna, se o první zajímavou vložku postaral nejmenovaný student, který na své červené motorce zkoušel pozornost hlídky dopravní policie. Během pár okamžiků porušil několik dopravní přestupků, policisté bohužel ukázali, že jsou pozorní.

Po příchodu na místo určení došlo k rozdělení do 4 týmů po 11 žácích (ano kdo umí počítat, dojde mu, že v jednom týmu muselo být 12 studentů, opravdu bylo). S každým týmem hrál jeden vyučující a tak byla motivace všech žáků větší…

Do prvního soutěžního kola nastoupili žáci z třídy 2.CI a 2.BB, oba týmy byly doplněny o studenty třídy 3.AI. Úvodní domluvená herní varianta, kdy se nehrálo na časový limit, ale pouze na vystřílení všech hráčů soupeřova týmu, vzala po 20-ti minutách hry za své, když se zjistilo, že většina hráčů obou týmů pouze „kempí“. Zvolen byl tedy 15-ti minutový časový limit.

Z první duelu vyšla výsledně parta střelců z 2.BB, kteří po 3 odehraných kolech postoupili do bojů o celkového vítěze turnaje. V druhém kvalifikačním kole se utkali žáci třídy 1.EB a třídy 1.DI. Skupina bojovníků z třídy 1.DI byla doplněna opět o hráče z třídy 3.AI a měla výhodu přesily jednoho muže. Souboj se opět odehrál na tři kola po 15-ti minutách. Do finále zcela zaslouženě prošla i díky promyšlené taktice třída 1.EB.

Krásné slunečné počasí, teplé vojenské uniformy a maska na obličej byla vražedná kombinace s kterou se museli žáci při bitvách vypořádat. Do utkání o 3. místo tedy nastoupili žáci z 1.DI a 2.CI. V zalesněném prostoru plném terénních nerovností, překážek a úkrytů se odehrával napínavý souboj o konečné 3. místo. Zkušenosti z loňského turnaje nakonec převážily misku vah a na třetím místě se umístilo družstvo 2.CI. Bramborová medaile zbyla na hráče z třídy 1.DI, i tak se ale nemají za co stydět.

V pravé poledne krásného slunného dne nastoupili k finále hráči tříd 1.EB a 2.BB. O vyrovnanosti těchto týmů se všichni přesvědčili po prvním ze dvou 15-ti minutových kol byl stav zasažených hráčů vyrovnaný. V druhém kole byli o pár zásahů šťastnější hráči týmu 2.BB a zaslouženě vyhráli letošník ročník Paintballového turnaje.

Turnaje se účastnilo dokonce 6 statečných dívek, které střelecké zábavě daly přednost před návštěvou ZOO, a určitě se mezi kluky neztratili a byly vyrovnanými soupeři. Věříme, že všichni zúčastnění si dnešní den užili a již nyní začínají promýšlet taktiky na příští ročník turnaje, na který se všichni těšíme. Poděkování patří také organizátorům z Paintball CB.

Tomáš Hejna

Konečné pořadí turnaje:

1. místo 2.BB (3.AI) + David Urban

2. místo 1.EB + Tomáš Hejna

3. místo 2.CI (3.AI) + Petra Klimešová

4. místo 1.DI (3.AI) + Václav Albrecht

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube