Archeologická přednáška

V pondělí 10. 12. 2012 se první ročníky naší školy – informační technologie a bezpečnostně právní činnost zúčastnily archeologické přednášky s panem Mgr. Ondřejem Chvojkou, Ph.D., který působí při archeologickém ústavu v Českých Budějovicích. Stručně nám řekl o způsobech provádění výzkumů, identifikaci nalezišť a mnoho dalších věcí, především z doby kamenné.

V 11 hodin jsme usedli do lavic. Pan Chvojka měl připravenou poutavou prezentaci, které nechyběly osobní zážitky ani fotky. Jako první přišel vůbec úplný začátek celého archeologického výzkumu, a to identifikace místa, na kterém by se mohlo něco skrývat. Nejzapamatovatelnější byla identifikace místa podle zbarvení obilí. Další např. geomagnetická identifikace, která se podobá „rentgenu“. Pak už jsme se přesunuli k samotným nálezům a nalezištím, mezi kterými nechyběl pozemek dnešního Globusu nebo les poblíž Radošovic.

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube