Oranžové schody udělají z vozíčkářů profesionální „ajťáky“


Dne 5.12.2012 byly na naší škole zprovozněny Oranžové schody, které umožní lidem na vozíčku bezbariérový přístup do školní budovy. Nadace ČEZ uhradila kompletní cenu zařízení ve výši 125 390 korun. „Schodolez nám umožní přijímat studenty informačních technologií s tělesným handicapem. Myslím si, že práce s informačními technologiemi je jedna z nejvhodnějších pro lidi upoutané na invalidní vozík,“ říká Jitka Pánová, zřizovatelka Střední školy podnikání.

Za Nadaci ČEZ předal schodolez  Antonín Ješátko ( zástupce ředitele JE Temelín a člen dozorčí rady Nadace ČEZ) a říká, „Význam schodolezů je větší než odstranění fyzických bariér. Žákům s tělesným postižením umožňují pohyb po škole a to je důležité pro jejich začlenění do kolektivu i samotné výuky„.

Schodolez v současnosti využije Štěpánka Rokoská, vozíčkářka, která je již devět let účetní a pokladní školy. „I když mi schodolez neumožní plnou soběstačnost, v našich budovách je to nejlepší řešení“, říká Štěpánka Rokoská.

Zde můžete shlédnout video.

Článek vyšel na oficiálních stránkách: SKUPINA ČEZ, Jihočeské novinky, dále v sobotních Českobudějovických listech a Právu.

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube