Výlet na Třísov

Bylo asi 8 hodin a 50 minut a měli jsme se scházet na vlakovém nádraží. Než pan učitel Cikán zahájil školní akci, tak jsme si s Ivetou dali ještě poslední cigaretu, protože na školních akcích se nekouří!!! Když jsme dokouřily, šly jsme za ostatními do hlavní haly budějovického nádraží a všichni již byli připravení k odjezdu a určitě už i natěšení na cestu vláčkem motoráčkem. Když jsme nastoupili do vlaku a vlak se konečně rozjel přišel pan “ štiplistek“ a pan učitel na nás s Verčou, Marťou, Alicí a Ivetkou prásknul že nemáme lístek, ale asi jsme se průvodčímu líbili tak nás nevyhodil. Dojeli jsme do stanice Třísov, kde Pepa, Kuba a Dan vybalili své vyčerpávající referáty o Českých drahách.

Popošli jsme o kousek dál a tam nám slunce stínila obrovská lípa, která byla široká něco přes 7 metrů a vysoká 31 metrů, na lípu měl referát pan učitel. No referátů bylo hodně, třeba na keltské oppidum a na Dívčí kámen. Pomalu jsme došli k Dívčáku, kde jsme se ještě prošli podél potoka, kde jsme lezli po velké kládě, teda jenom holky, kluci jenom házeli kameny do vody a snažili se nás zacákat. Snažili jsme se vyfotit ptáka jménem skorec, tak trochu jsme všichni kouknuli, kde by asi mohl být, ale usilovně ho honila jenom Alice. Dalo jí to zabrat, ale nakonec ho dohonila a dostala za to jedničku z občanky. Jakmile jsme dohonili ptáky a seskočili ze stromu ležícího přes potok, tak jsme se vydali prohlídnout si Dívčák. Bylo tam krásně, sluníčko svítilo, kupodivu ani nepršelo, tak jsme si opekli buřty. Pak kluci počůrali oheň a šli jsme podél potoka do Holubova na vlak a hurá domů. Fotky z akce najdete v sekci Ekoškola – školní výlety.
T.Č

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube