Návštěva ZOO

Dne 23.4.2010 jsme se rozhodli navštívit ZOO v Hluboké nad Vltavou. Ráno v 10:00 jsme se sešli všichni před hlavní bránou ZOO. Po zakoupení vstupenek začala prohlídka. Všichni jsme se rozběhli a prohlíželi jsme si zajímavá zvířata a ptáky. Medvědy viděly jenom paní učitelky, nikdo z nás je nenašel, někteří žáci si šli sednout na lavičku, odpočinout a u toho se nasvačili a protože se chýlilo ke konci prohlídky, tak jsme pomalu šli k bráně. Sešli jsme se a odjeli jsme zpět do Českých Budějovic.
ZOO Ohrada – Hluboká nad Vltavou leží u loveckého zámku Ohrada, na břehu Munického rybníka a při procházení v ní lze spatřit nedaleký zámek Hluboká nad Vltavou. Historie zahrady je spjata s Dr. Adolfem Schwarzenberkem. Ten využil faktu, že lovecký zámeček nebyl využíván pro své původní účely a proto z něj vytvořil muzeum s přírodovědnými sbírkami. Později přibyly voliéry, výběhy a terária. To bylo ve 30.letech 20. století. Přestože zahrada svou velikostí 6 ha, z nichž jen 1,8 ha představuje expoziční plochu, patří k našim nejmenším, najdeme v ní téměř 200 druhů živočichů. V dnešní době se ZOO Ohrada zaměřuje především na české a evropské ohrožené druhy, ale k vidění jsou i zvířata z mírného pásu Asie či Austrálie, Afriky a Ameriky.
Díky své poloze lze její návštěvu spojit s prohlídkou zámku a zdejší rovinatá krajina poskytuje možnost pohodlné procházky.
NV

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube