Návštěva MATFYZU – jeden den s informatikou

V úterý 19.září se 3. a 4.ročník s doprovodem pana učitele Čížka a paní učitelky Křížové vydal na Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze.

Na MATFYZU byl den otevřených dveří pro všechny informatiky studujících na středních školách. Program obsahoval nejrůznější přednášky od informatiky až třeba po myší sluch, ale i zajímavé workshopy nebo například různé kvízy, za které jsme pak mohli dostat nějaké odměny.

Nejnavštěvovanější přednášky nesly téma například jako Informatika od slova informace, fotorealistická grafika, ale i plánování počítačových her nebo dokonce jak nachytat strojový překladač.

Pro naši smůlu byly workshopy omezené kapacitou lidí, ale i tak jsme se mohli o všech něco zajímavého dozvědět. Dostupné byly 3 workshopy a to Story Factory, kde jsme byli poučeni jak program StoryFactory vůbec pracuje, jak se v něm vytvářejí 3D filmy a mohli jsme si vlastní film zkusit vytvořit, dále třeba workshop Pogamut, který byl celý o programování, takže určitě zajímavé téma pro naše budoucí programátory a jako poslední Lego: Lego+ roboti, kde byli studenti rozděleni do skupin, dostali malinké robůtky a měli je přes počítač naprogramovat, aby jim jezdily.

Profesoři, na to že měli doktorát, byli velice milí a vůbec nevypadaly jako nějací přechytračelí lidé co z nás mají akorát srandu.

Myslím si, že se na MATFYZU líbilo skoro každému a určitě by studenti uvítali tuto exkurzi i příští rok.

Sandra Ludačková

Bakaláři
Obědy
Pod povrchem
Časopis Žižkovi Voči Dreamspark
Email
Facebook
Youtube
Bakaláři Obědy Pod povrchem Časopis Žižkovi Voči Dreamspark Email Facebook Youtube